Geoterminis šildymas – nauda ir žmogui, ir gamtai

Autorius: Data: 2017-08-21 , 08:44 Spausdinti

Geoterminis šildymas – nauda ir žmogui, ir gamtai

Geoterminis šildymas tampa vis populiaresnis tarp žmonių, kurie rūpinasi ekologija ir atsinaujinančios energijos panaudojimu namų ūkyje. Tai vienas moderniausių bei pažangiausių namų šildymo sprendimų, kurį jau spėjo pamėgti naujakuriai, namų statytojai. Pagrindinis geoterminio šildymo privalumas, pasak ekspertų, yra tai, kad gaunamas šilumos kiekis net 4–5 kartus didesnis nei paimama bei sunaudojama energija, todėl geoterminis šildymas yra labai pigus būdas šildyti namus ar kitas patalpas.

„Žaliasis“ šildymas

Geoterminis šildymas vadinamas „žaliuoju“ bei draugišku aplinkai. Tai šiluminės energijos paėmimas iš gamtos – grunto, vandens ar oro – ir jos panaudojimas patalpoms šildyti. Norint namą ar patalpą apšildyti tokiu būdu, namuose reikia įrengti šilumos siurblį, kuris paims šiluminę energiją iš gamtos ir pavers ją šilumos energija. Tokie šildymo siurbliai skirstomi pagal energijos paėmimo būdą: šilumos siurbliai gruntas-vanduo: šiluma, paimta iš grunto, galima šildyti vandenį, kuriuo šildomi namai; šilumos siurbliai vanduo-vanduo: kolektorius ima šilumą iš vandens gręžinio; geoterminio šildymo siurbliai oras-oras: šilumai paimti naudojama oro šiluma. Šilumos siurblių veikla palaikoma elektra, kuri naudojama energijai išgauti ir paversti šiluma. Pats geoterminis šildymas naudoja žemėje besikaupiančią saulės energiją, kuri visiškai nieko nekainuoja, todėl naudojant geoterminį šildymą atkrenta žaliavų, tokių kaip malkos, anglys, briketai, išlaidos. Lyginant su kieto kuro katilu, šis šildymo būdas yra pranašesnis, nes jam nereikalingas kaminas, namuose nejaučiamas dūmų kvapas. Taip pat nebereikia pirkti, sandėliuoti, džiovinti bei skaldyti malkų. Naudojant šį šildymo būdą kietojo kuro neprireiks, todėl šildymo išlaidos bus labai mažos. Pagrindinė investicija, kurios prireiks pasirinkus namus šildyti geoterminiu šildymu, bus visos šildymo sistemos įrengimas. Nors suma iš pradžių gali pasirodyti pakankamai didelė, ilgainiui šios išlaidos atsipirks su kaupu, nes geoterminis šildymas yra vienas iš pigiausių būdų šildyti namus ar kitas patalpas.

Itin patrauklus sprendimas

Geoterminio tipo šildymas yra labai patrauklus sprendimas tiems, kurie nenori sukti galvos dėl kuro bei nuolatinės šildymo sistemos priežiūros. Geoterminio šildymo sistema nereikalauja jokios papildomos priežiūros, tad užteks reguliariai atkreipti dėmesį į sistemos veikimą ir pažiūrėti ar viskas veikia tinkamai. Gali pasirodyti, kad aptariama šildymo rūšis yra sudėtinga sistema, tačiau, pasak ekspertų, tokios sistemos valdymas yra nesudėtingas ir lengvai suprantamas net nepatyrusiems namų šeimininkams. Dažnas naujakurys atsakingai renkasi šildymo sistemą ir siekia užkirsti kelią visiems galimiems pavojams, ypač gaisrams, o įsirengus geoterminį šildymą tokios rizikos nebus, nes geoterminis šildymas nesukelia jokios gaisro grėsmės. Be to, geoterminiam šildymui palaikyti nereikia jokio kietojo kuro, todėl namuose ar patalpoje visada bus švaru, nebus dulkių. Specialistai yra paskaičiavę, jog geoterminis šildymas visiškai atsiperka po 8-10 metų, tačiau atsipirkimo laiką galima gerokai sutrumpinti gerai apgalvojus šildymo sistemą ir integravus ją į namo projektą. Atsipirkimo laikui įtakos taip pat turi pastato šiluminės savybės, elektros energijos kainos ateityje.

Naujienos Reklama Reklama/Skelbimai ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra