Pagrindinis puslapis Herbai Genealogijos ir heraldikos seminare atskleistos paslaptys, kaip susikurti savo šeimos medį

Genealogijos ir heraldikos seminare atskleistos paslaptys, kaip susikurti savo šeimos medį

Genealogijos ir heraldikos seminare atskleistos paslaptys, kaip susikurti savo šeimos medį

Organizatorių nuotraukos iš forumo ir seminaro

Remigijus Bimba, Lietuvos genealogijos ir heraldikos draugijos vadovas, www.voruta.lt

Kodėl žmonėms svarbūs jų protėviai? Kokie yra herbų skiriamieji ženklai? Kaip susikurti savo šeimos medį ir nuo ko reikia pradėti? Apie visa tai buvo išsamiai kalbama rugsėjo 19 d. Lietuvos genealogijos ir heraldikos draugijos (LGHD) organizuotame „Genealogijos ir heraldikos seminare ir forume“.

Seminare dalyvavo genealogijos ir heraldikos specialistai, mokslininkai, istorikai, archyvarai, muziejininkai, kraštotyrininkai, kurie su gausia auditorija pasidalino savo sukauptomis žiniomis ir patirti.

„Džiaugiamės, kad tiek daug žmonių domisi savo šaknimis, į renginį susirinko apie 100 genealogijos ir heraldikos entuziastų. Šie žmonės atėjo vedini smalsumo sužinoti kaip susidaryti giminės medį, nuo ko pradėti genealoginius tyrimus, kaip surasti savo protėvių herbus ar kaip susikurti savo šeimos herbą. Neabejojame, kad seminare buvo atsakyta į daug klausimų, o artimiausiu metu planuojame ir daugiau visuomenei aktualių renginių“, – sako Lietuvos genealogijos ir heraldikos draugijos vadovas Remigijus Bimba.

Seminarą sudarė dvi dalys: pirmojoje buvo pristatomi genealogijos pagrindai, o antrojoje – gilinamasi į heraldikos subtilybes. Paskaitą apie tai, kaip skaityti senovines bažnytines metrikas skaitė LGHD garbės narys ir buvęs pirmininkas, istorikas, mokslinių straipsnių autorius, daugiau nei 30 metų dirbantis genealogijos srityje, sudaręs daugiau nei 100 genealoginių schemų Vilius Botyrius. Taip pat paskaitą apie genealogijos teoriją ir praktiką skaitė Šiaulių universiteto profesorė dr. Rita Regina Trimonienė. Autorė savo paskaitos metu pasidalino sukaupta ilgamete patirtimi tyrinėjant Šiaurės Lietuvos istoriją, LDK ir Vidurio Europos istoriją XV–XVI a. I pusėje.

Forumo metu į susirinkusiųjų klausimus atsakė Vilius Botyrius, prof. dr. Rita Regina Trimonienė, Anykščių Teresės Mikeliūnaitės kraštotyros draugijos valdybos pirmininkas, A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinio muziejaus kuratorius, žurnalistas, biografistas Tautvydas Kontrimavičius, LGHD valdybos narys Vytenis Bagdonas, leidėjas, žurnalistas ir Mažosios Lietuvos kraštotyrininkas Valentinas Juraitis bei Anykščių krašto genealogijos entuziastas Alvydas Žarskus.

Antrojoje seminaro dalyje su senąja ir šiuolaikine heraldika susirinkusius supažindino Tarptautinės heraldikos akademijos asocijuotoji narė, Lietuvos heraldikos komisijos pirmininkė dr. Agnė Railaitė-Bardė bei Šiaulių „Aušros“ muziejaus Istorijos skyriaus vedėjos pavaduotoja mokslo reikalams, LGHD generalinė sekretorė ir DPPH komisijos kanclerė dr.  Gabrielė Jasiūnienė.

Heraldikos forume dalyvavo dr. Agnė Railaitė-Bardė, dr. Gabrielė Jasiūnienė, Lietuvos heraldikos komisijos narys Vytautas Aleksiejūnas, grafikas, Lietuvos miestų ir miestelių herbų kūrėjas, ilgametis Lietuvos heraldikos komisijos narys, LGHD garbės narys, prof. Juozas Galkus, dailininkas grafikas, ženklų, monogramų, herbinių antspaudų, vėliavų, herbų miestams ir miesteliams, savivaldybėms ir organizacijoms kūrėjas prof. Rolandas Rimkūnas bei dailininkas, dizaineris, herbų kūrėjas Žydrūnas Strumila.

LGHD vadovas Remigijus Bimba seminaro  lektorius: Vilių Botyrių ir prof. dr. Ritą Reginą Trimonienę apdovanojo pirmininko vardiniu, auksiniu ženklu „Už nuoširdų darbą Lietuvos genealogijos ir heraldikos draugijos veikloje“.

Seminaro partneriai: Šiaulių universitetas, Lietuvos heraldikos komisija, Šiaulių „Aušros“ muziejus ir Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai.

Visi kas nespėjo sudalyvauti seminare ar nori gilinti savo žinias genealogijos bei heraldikos srityje bus kviečiami dalyvauti dar viename svarbiame LGHD organizuojamame renginyje. 2020 m. lapkričio 26 d. Nacionaliniame muziejuje „Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės Valdovų rūmuose“ vyks Alberto Kojalavičiaus-Vijūko II mokslinė konferencija. Konferencijoje metu bus išsamiai kalbama apie grafų Tiškevičių genealogiją, o taip pat apie genealogiją bei heraldiką.

Naujienos iš interneto