Geltonųjų žvaigždžių akcija Seime – Holokausto aukoms pagerbti

Autorius: Data: 2011-09-23 , 08:19 Spausdinti

Geltonųjų žvaigždžių akcija Seime – Holokausto aukoms pagerbti

2011 m. rugsėjo 22 d. Vilniaus savanoriai Seime organizavo akciją, kurios metu visus Seimo narius pakvietė prisisegti geltonąsias žvaigždes ir parodyti solidarumą Holokausto aukoms.

„Geltonosios žvaigždės segimo tradicija gimė dar nacių okupacijų laikais. Kai kurių miestų gyventojai savanoriškai nešiojo šį ženklą, teigdami, kad jeigu kiekvienas nešiotų pažeminimo simbolį, į žmonių bendrystę atsimušusi diskriminacinė Reicho politika būtų bejėgė. Šiandien šis gestas įgauna naują prasmę – parodo jog kiekvienas mūsų supranta Holokausto nusikaltimus žmogiškumui ir tyliu buvimu solidarizuojasi su aukų artimaisiais, supranta kančios ir šių žmonių reikšmingumą“, – teigė akcijos rengėjai.

LR Seime geltonųjų žvaigždžių akcija organizuojama pirmą kartą. Pasak organizatorių, akcija siekiama parodyti, jog politikai suvokia Holokausto nusikaltimų mastą, reikšmę šių dienų ir ateities kartoms.

Tikimės, kad ne vienas ir ne du Seimo nariai nepabūgs prisijungti prie šios akcijos. Svarbu tai, kad Holokausto aukomis galėjo tapti bet kas. Be masiškai naikinamų žydų, romų tautybės žmonių, naciai buvo nusitaikę į neįgaliuosius, ar tuos, kurie vedami žmogiškų jausmų stengėsi priešintis rėžimui“, – sakė akcijos organizatoriai.

Organizatoriai pažymi, kad geltonąsias žvaigždes gamino Vilniečių šeimos, savanoriai, mokiniai. Geltonųjų žvaigždžių akcija yra sudėtinė renginių ciklo „Vardai“ dalis. Šv. Kotrynos bažnyčioje nuo 7 val. iki 22 val. vyko viešas Vilniaus žydų gete kalėjusiųjų vardų skaitymas.

Holokausto minėjimo renginių ciklas vyko savanorių pastangomis. Prie šio renginio idėjos įgyvendinimo prisidėjo Vilniaus Mokytojų namai, VU TSPMI, Mediateka ir kiti.

Akcijos organizatorių informacija

www.zemaitijosgidas.lt

Žydai , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra