Gegužinės pamaldos kun. Alfonso Lipniūno tėviškėje

Autorius: Data: 2015-05-19 , 15:38 Spausdinti

Kunigo Alfonso Lipniūno tėviškė Talkoniuose. pasvalia.lt  nuotr.

Gegužės 14 d. Talkonyse, Pasvalio raj, kun. Lipniūno-Lipnicko tėviškėje vyko tradicinės gegužinės pamaldos, į kurias, kaip ir kasmet susirenka maldininkai iš Pumpėnų ir aplinkinių kaimų, panevėžiečiai, Lipniūno gerbėjai, Lipniūno mokyklos moksleiviai ir mokytojai, Panevėžio vysk. Lionginas Virbalas ir keletas kunigų. Pradžioje Pumpėnų klebonas kun. Domingo Avelaneda pristatė Talkonis ir kun. Lipniūną. Panevėžio vysk. Lionginas Virbalas, pradėdamas pamaldas, pasidžiaugė: “Susirinkome mums brangioje vietoje, kur kun. Lipniūnas gyveno, meldėsi, bendravo. Jis mus savotiškai priima į savo šeimą, į jam brangių žmonių būrį. Šeimoje visuomet yra gera būti, kur norime bendrauti, draugauti, sutarti, padėti vieni kitiems. Ir ši šeima šiandien išsiplečia. Tai – A. Lipniūno progimnazijos šeima. Tai Pumpėnų parapija, kuri čia mus priima. Tai – mūsų visa vyskupija, kuri brangina, atmena kun. Alfonso Lipniūno atminimą. Tai, pagaliau, ir visa Bažnyčia, kuri žvelgia į tuos, kurie gyveno anksčiau, kurie parodė ne tik gražų pavyzdį, bet tiesiog uždegantį, herojišką, nepaprastą pavyzdį. Ir jie yra įkvėpimas mums šiandien. Vienas iš tokių tikrai yra kun. Alfonsas Lipniūnas. Labai norėtųsi, kad kuo plačiau jo vardas, jo žinia, jo gyvenimas būtų pažįstamas, jo pavyzdys ir paskatinimas būtų atlieptas. Ačiū visiems, kurie čia susirinkote. Į šeimą. O šeimoje pati brangiausia, be abejo, yra mama. Dabar kreipsimės Į Jėzaus mamą, giedodami Marijos litaniją, kad išgirstume jos paskatinimą sekti jos Sūnumi, jos paskatinimą gyventi ir aukotis dėl Dievo ir žmonių. Tegul ši kun. Lipniūno, Bažnyčios, mūsų parapijų šeimos nuotaika apjungia mus visus”,- sakė vyskupas. Pamaldoms vadovavo vysk. Lionginas Virbalas. Litanijos invokacijoms atitarė Lipniūno progimnazijos jaunimo choras “Angelaičiai”, kuriam vadovavo mok. Loreta Palavenienė.

Po pamaldų montažą, paruoštą Lipniūno progimnazijos lietuvių k. mokytojos Gražinos Trybienės pagal kun. A. Lipniūno tekstus, suvaidino Goda, Paulina, Viktorijos, Mindaugas, Viktoras ir Ugnius. Progimnazijos direktorės pavaduotoja Rima Torozienė, pristatydama moksleivių montažą, sakė: “Susirinkome Talkonyse. Esame vienijami bendro žemės lopinėlio-Lipniūno tėviškės. Vieni nešiojamės jo vardą, antrieji gyvename toje vietoje. Gal jau ketvirtoji karta vaikščioja šioje žemėje. Susirinkom Mojavon. Tai gražiausias laikas, kai Marijos vardu susirinkę žmonės meldžiasi, kai jai skiriame pačias gražiausias giesmes. Kai pavasariniai darbai beveik baigti, ir turime atokvėpio valandėlę, kai obelys žydi… Mus subūrė bendra kun. Alfonso Lipniūno mintis, kad reikia gyventi santarvėje, gyventi dorai, sąžiningai. Mes norime su jumis pasidalinti tuo kukliu pamąstymu pagal kun. Lipniūno žodžius.” Kun.  Domingo, savo ruožtu, padėkojo mokyklos bendruomenei už kasmetinį dalyvavimą šiose iškilmėse ne vien dėl to, kad ji nešioja kun. A.Lipniūno vardą, bet ir dėl to, kad jie jaučiasi mūsų šeimos nariais. Taip pat padėkojo už tą palankumą, kurį patiria, dirbdamas naujai kuriamoje parapijoje Panevėžyje, šv. Mišias aukodamas Lipniūno mokykloje.

Direktorės pav. Rima Torozienė Vatikano radijui papasakojo, kaip buvo švenčiama kun. Alfonso Lipniūno 110-asis gimimo ir 70-asis mirties Jubiliejus mokykloje ir Panevėžio katedroje. Minėjimas truko visą Lipniūno savaitę, kovo 23-27 dienomis, visą oktavą. Kertinė šventės ašis buvo kun. Alfonso Lipniūno muziejaus lankymas su ypatinga užduotimi, surasti, sužinoti, įvertinti ir deklaruoti jo gyvenimo tiesas, rastas jo muziejuje jo rašytuose raštuose. Kitas gražus renginys – tai Alfonso Lipniūno minčių seka, sudarytas montažas. Minėjome išradingai, įtraukdami visą mokyklos bendruomenę, pradedant aptarnaujančiu personalu ir baigiant mokyklos tėvais ir krepšininkais. Savaitės minėjimą vainikavo kovo 27-oji. Aktų salėje vyko koncertas, skirtas kun. Alfonsui Lipniūnui. Vidudieny mokyklos bendruomenė dalyvavo šv. Mišiose Panevėžio katedroje. Prie kun. Lipniūno kapo katedros šventoriuje ta proga buvo pasodintas šermukšnis. Tuomet kun.Lipniūno aštuondienio vakarais šv. Mišias aukojo vysk. Jonas Kauneckas. Kiekvieną vakarą, komentuodamas evangeliją, vyskupas visuomet iliustruodavo pavyzdžiais iš kun. Lipniūno gyvenimo. Po mišių buvo skaitoma kun. Ylos sukurta Lipniūno malda.

Į klausimą “Kodėl pakankamai vėlai imtasi Lipniūno reikalo, jo gyvenimo užrašymo, nes anksčiau tiek daug žmonių dar buvo bendravę su kun. Alfonsu ir buvo tarytum perkeisti jo gyvenimo?..” pavaduotoja Rima atsakė: “Sunku pasakyti… Tik žinau, kad vertingi darbai yra padaryti jo giminaičių ir kai kurių kunigų. Gal šiek tiek pritrūko viešinimo pastangų ir žmonių. Režisieriaus Vytauto Paliulio ir Modesto Jurgaičio pastangomis studija “PRO PATRIA” šiemet nufilmavo du filmukus apie kun. Lipniūną ir kun. Lipniūno progimnaziją. Filmas visuomenei buvo parodytas Lipniūno oktavos pabaigoje Panevėžio katedroje.”

Kun. Algirdas Dauknys

Vatikano radijas

Religija , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra