Gegužės 9-oji – Europos diena

Autorius: Data: 2012-05-10 , 09:15 Spausdinti

Europos Parlamento narė Radvilė MORKŪNAITĖ

1950 m. gegužės 9 d. Prancūzijos užsienio reikalų ministras Robertas Šumanas iškėlė Europos integracijos idėją. Tad 2012 m. gegužės 9-oji jau 62-ąjį kartą švenčiamas Europos Sąjungos gimtadienis iškilmingai paminėtas visose ES valstybėse narėse ir, žinoma, Europos sostine tituluojamame Briuselyje.

Kitaip nei įprasta, Europos Parlamentas dūzgė nuo pat ryto. O jau artėjantį šeštadienį, gegužės 12 d., visos ES institucijos piliečiams plačiai atvers duris ir kvies pažvelgti į didžiulio biurokratinio aparato kasdienį darbą.

Svarbios Europai dienos proga, norėčiau trumpai žvilgterėti į šiandienos ES vadovų pasisakymus Europos liaudies frakcijos posėdyje. Europos Tarybos pirmininkas Herman van Rompuy pabrėžė, kad švęsdami R. Šumano dieną turime solidariai ir atsakingai elgtis. Neapsiriboti tik pagalbos gavimu, bet ir patys stengtis. Visiškai sutinku, kad padėdami vieni kitiems, pirmiausia padedame sau.

Panašius dalykus akcentavo ir Europos Komisijos pirmininkas José Manuel Barroso, teigdamas, kad turim turėti pakankamai drąsos ginti savo bendrąsias krikščioniškas vertybes ir įsitikinimus, nebijoti prisiimti atsakomybės.

Iš tiesų, atsakomybė – esminė vertybė ES tautų šeimoje. Šiuo principu turėtų būti grindžiama ir bendra ES veikla, kurios vienas iš pavyzdžių – fiskalinės drausmės paktas, pasirašytas ES valstybių vadovų metų pradžioje, numatantis griežtesnę ES fiskalinę politiką ir narių atsakomybę išlaidaujant. Kaip ir ES valstybių narių nacionalinių Vyriausybių veikla ir atsakomybė.

Pastarąjį laikotarpį stebime, o ir čia, EP, diskutuojam apie kairiųjų politinius laimėjimus Europoje. Prancūzijos pavyzdys, Graikijos koalicinės Vyriausybės formavimo tendencijos neramina. Ypatingai dėl to, kad vienas iš siekių – nubraukti buvusiųjų įdirbį. O kadangi buvusieji – dešinieji, tad braukti ir keisti nesigailint. Šiuo atveju, labiausiai tiktų prisiminti, kad daugeliu atveju tie patys Europos dešinieji prisiėmė atsakomybę, dirbdami ekonominės krizės sąlygomis.

Kaip posėdyje teigė J. M. Barroso, užmirštamos tokios idėjos kaip darbas, drausmė, etika. Aš dar pridėčiau – kaip esam atsakingi savo šeimoje, stengiamės tokiais būti savo valstybėse, taip norėtųsi, kad minint Europos dieną tarptautinės atsakomybės ir europinės vienybės principas neliktų tik tuščiažodžiavimas.

Tad sveikinu visus, mieli vieningos Europos piliečiai, su Europos diena! Stabilios, vieningos ir stiprios Europos!

http://morkunaite.wordpress.com/

EP: Radvilė Morkūnaitė , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra