Gedulo ir Vilties dienos proga prisimins garsų Mykolo Karkos mokinį iš Panevėžio mokytojų seminarijos…

Autorius: Data: 2012-06-08 , 13:30 Spausdinti

Lionė LAPINSKIENĖ, Panevėžio Mykolo Karkos pgr. m-klos mokytoja

2012 m. birželio 12 d., antradienį, 14.00 val. Panevėžio Mykolo Karkos pagrindinė mokykla, bendradarbiaudama su Panevėžio rajono savivaldybės viešąja biblioteka, Panevėžio kraštiečių klubu „Tėviškė“ ir Lietuvos moterų lygos Panevėžio skyriumi, artėjančios Gedulo ir Vilties dienos proga Bistrampolio dvare, šiandien tapusiame kultūros sklaidos židiniu, rengia konferenciją „Savanoriui, švietimo viceministrui ir tremtiniui Kazimierui Masiliūnui – 110 metų“.

Su šiandieniniu Bistrampolio dvaru, kur 1902 m. vasario 21 d. ūkvedžio šeimoje gimė K. Masiliūnas, ir jo praeitimi konferencijos dalyvius ir svečius supažindins kun. dr. Rimantas Gudelis. Apie tai, ką šiandien mums reiškia istorinės atminties gaivinimas ir patriotizmo idėjų skleidimas auklėjant jaunąją kartą, kalbės Mykolo Karkos pagrindinės mokyklos direktorius istorikas Alfredas Paberžis. Panevėžio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Rūta Bagdonienė primins, kad Panevėžio krašte gimė ir užaugo daug įvairiose srityse Lietuvai nusipelniusių žmonių. Vienas iš jų – Kazimieras Masiliūnas. Apie jį, kaip Nepriklausomos Lietuvos kariuomenės savanorį, vėliau švietimo, kultūros ir lituanistikos srityse daug nuveikusį ir už tai Sibire kalėjusį kraštietį ir jo darbus pranešimus skaitys pedagogai istorikas Juozas Brazauskas, lituanistė Lionė Lapinskienė bei bibliotekininkai Marytė Čeponienė, Stasė Mikeliūnienė, Vidmanta Trečiokienė. Į renginį atvyks ir K. Masiliūno vaikai – dukra Danutė Masiliūnaitė-Zorubienė (Vilnius), sūnus Vytautas Masiliūnas (Klaipėda) ir kiti artimieji.

Konferenciją ves žinoma panevėžietė gydytoja visuomenininkė Liudvika Knizikevičienė.

Susirinkusieji klausysis mokytojos Aldonos Bagdonienės vadovaujamų Panevėžio Mykolo Karkos pagrindinės mokyklos jaunųjų gitaristų (Eglė Raicevičiūtė, Eividas Balčiūnas ir Dovydas Stasytis ) koncerto ir kartu galės apžiūrėti dvi kilnojamąsias parodas: „Savanoris, pedagogas, viceministeris Kazimieras Masiliūnas iš Bistrampolio“ (parengė Panevėžio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyr. bibliografė Vidmanta Trečiokienė) ir Mykolo Karkos pagrindinėje mokykloje dalyvaujant pilietinėje akcijoje „Lagaminas“ vyresniojo istorijos mokytojo Tautvydo Janulio surengtą parodą, kurioje bus galima pamatyti unikalių relikvijų, atspindinčių, kaip mūsų kraštiečiai gyveno tremties sąlygomis ir ką jie išsaugojo iš tų laikų.

Nuotraukoje: K. Masiliūnas

K.Masiliunas_programa_2012 06 12

Istorija , , , , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra