Gedulo ir vilties dienai skirta paroda „Tremčių geležinkeliai“

Autorius: Data: 2016-06-13 , 10:44 Spausdinti

Gedulo ir vilties dienai skirta paroda „Tremčių geležinkeliai“

Birželio 13 d., pirmadienį, 14 val. Parlamento galerijoje bus pristatyta Alytaus Jurgio Kunčino viešosios bibliotekos bei Tremtinių ir partizanų palikuonių asociacijos Alytaus skyriaus parengta paroda „Tremčių geležinkeliai“. Parodą atvers Seimo narys Julius Sabatauskas.

Pasak parodos organizatorių, bevartant šeimos albumus akys neišvengiamai nuolat užkliūdavo už nuotraukų, kuriose seneliai, tėvai – dar jauni, kupini jėgų, bet anaiptol ne visada laimingi. Nes tos nuotraukos – iš „už Uralo, žemės galo“, t. y. okupacinės sovietų valdžios inicijuotų mūsų tautiečių trėmimų ir kalinimo vietų. „Tuomet ir pagalvojom – juk tokių nuotraukų yra daugelio alytiškių šeimų albumuose. Surinkus šiuos  autentiškus  liudijimus, pakvietus žmones dar ir papasakoti apie savo artimųjų skaudžias patirtis, išryškėtų įvairialypė pačiame Alytuje ar apylinkėse gyvenusius (tebegyvenančius) žmones ištikusių  represijų mozaika. Kiekviena iš 25 mums papasakotų ir šioje parodoje pristatomų istorijų yra kupina dramatizmo ir tragiškumo. Ši paroda – dokumentuotas ir vaizdingas alytiškių pasakojimas apie tuos laikus, kurie, viliamės, jau niekad nepasikartos“, – sako parodos rengėjai.

Parodoje išsaugotos istorijos svarbios ne tik amžininkams, bet ir jau nepriklausomoje Lietuvoje gimusiems jauniems žmonėms. Į Alytaus Jurgio Kunčino viešosios bibliotekos iniciatyvą atsiliepė ne tik vyresnės kartos žmonės, bet ir tremtinių anūkai bei proanūkiai.

Paroda Seime eksponuojama iki birželio 27 d. Ją apžiūrėti galima atvirų durų valandų metu penktadieniais nuo 11 iki 15 val.

lrs.lt

Parodos ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra