Gedulo ir vilties dieną Kaune prisiminta tragiška tautos patirtis

Autorius: Data: 2011-06-15 , 16:11 Spausdinti

Vytauto Didžiojo karo muziejaus Edukacijos ir informacijos skyriaus vedėja Regina RAJECKIENĖ

2011 m. birželio 14-ąją Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje buvo prisiminti prieš septynis dešimtmečius prasidėję mūsų žmonių trėmimai ir tautos naikinimas.

Buvo prisiminti tie, kuriuos sovietinė okupacija palietė tiesiogiai – atimdama sveikatą ir gyvybę, artimuosius, sugriaudama šeimų likimus. Okupacijos prievarta dešimtmečius skiepijo melą ir baimę, prisitaikymą ir nuolankumą. Nuo šio genocido nukentėjusiųjų atminimas buvo pagerbtas tylos ir susikaupimo minute.

Tądien atverčiami skaudūs mūsų istorijos puslapiai, kuriuos sklaidydami suvokiame: kuo labiau buvome engiami ir niekinami, tuo didesnės dvasios galios kaupėsi kovai už laisvę. Visa tai mus mokė būti vieningais ir dainoje, ir viltyje, ir maldoje. Jautriai nuskambėjo poezijos posmai ir dainos, kurias atliko tremtinių choras „Ilgesys“ (vad. Bronė Paulavičienė), solistė Ona Peičiūtė („Saulės“ gimnazija), Antano Smetonos gimnazijos bei „Vyturio“ katalikiškos vidurinės mokyklos mokiniai ir mokytojai. Pagarbą žuvusiesiems ir negrįžusiesiems savo žodžiais išreiškė Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Kauno skyriaus vadovas Juozas Savickas, Kauno miesto mero pavaduotojas Stanislovas Buškevičius, buvęs Kauno miesto meras, Kauno miesto tarybos narys, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų Kauno skyrių sueigos pirmininkas Andrius Kupčinskas.

Vėjyje tyliai ir kantriai pleveno žvakių liepsnelės, kurias Gediminaičių stulpais sudėjo gen. Povilo Plechavičiaus jaunojo kario mokyklos auklėtiniai, prie Nežinomojo kareivio kapo ir Laisvės paminklo buvo padėta gėlių. Vis dėlto Birželio 14-oji – ne tik tautos gedulo, bet ir vilties diena. Viltis tremtiniams ir kaliniams teikė jėgų bei tvirtybės sunkiausiomis gyvenimo akimirkomis. Jie sugrįžo – gyvi ar mirę, kad amžinojo poilsio atgultų savo žemėje. O grįždami parsinešė ir juos palaikiusią viltį. Viltį, kad Birželio 14-osios įvykiai nebepasikartos, kad bus mažiau juodų gedulo ir daugiau vilties bei šviesos dienų.

Tremtis , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra