Gedimino kalno priklausomumo problemos sprendimas gali užsitęsti

Autorius: Data: 2011-03-22 , 08:30 Spausdinti

Kultūros ministras Arūnas Gelūnas perspėja, kad Gedimino kalno Vilniuje priklausomumo problemos sprendimas gali užsitęsti, ir sako, kad dabartinis Vilniaus pilių rezervato statusas yra per griežtas.

„Vyriausybės lygiu jau rytoj pradedame svarstyti su Vyriausybės kancleriu, bet, kaip žinote, dėl šioje teritorijoje sudarytų sklypų vyko teismai, ir dabar, jeigu teismo sprendimas, kuris anuliavo visus suformuotas sklypus rezervato teritorijoje, bus apskųstas, nusikels problemos sprendimas į ateitį. Tipiška Lietuvai situacija, nieko naujo“, – žurnalistams po susitikimo su prezidente ir kultūros įstaigų vadovais pirmadienį (2011 03 21) sakė ministras.

Anot jo, urbanistinei teritorijai rezervato statusas yra pernelyg griežtas.

„Mes manome, kad urbanistinei teritorijai rezervato statusas yra per griežtas, mes matome jį panašiai kaip Trakų nacionalinio parko statusą šioje teritorijoje su atskiromis zonomis, kurios jau būtų neliečiamos“, – kalbėjo A. Gelūnas.

Pasak ministro, Gedimino pilis ir pastatai, kalno papėdės teritorija turėtų priklausyti Nacionaliniam muziejui, o parkui galėtų būti įkurta Parko direkcija Nacionaliniame muziejuje.

Končio Šatūno nuotr.

Pilys ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra