Gedimino kalno papėdėje

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

2010 m. liepo 15 dieną 21 val. Lietuvai pagražinti draugija Karaliaus Mindaugo skvere suorganizavo Žalgirio mūšio 600-ųjų metinių minėjimą.

Renginį vedė šios draugijos valdybos pirmininkas Juozas Dingelis, pasisakė poetas, advokatas Jonas Ivoška, aktorius Tomas Vaisieta, Mykolo Romerio universiteto profesorius Alfonsas Vaišvila, rašytojas, publicistas Vilius Bražėnas, visuomeninių projektų organizatorius Žilvinas Radavičius, istorikas Albinas Vaičiūnas, patriotines dainas drauge su renginio dalyviais ir svečiais dainavo folkloro ansamblis „Giedra“.

Renginys prasidėjo prieš Karaliaus Mindaugo paminklą buvusio aukuro uždegimu, Lietuvos Respublikos himno atlikimu.

J. Ivoškos „Sakmės apie Žalgirio mūšį“ ir T. Vaisietos monospektaklio „Pasikalbėjimas su Lietuva“ įtaka įsivaizdavom, kokiomis sąlygomis buvo pasiekta Žalgirio mūšio pergalė, pajutome Lietuvos didybę:

„…Žuvo Ulrichas – krito galybė, pančiuos Konrado baigės puikybė, du šimtai vien vadų išguldyta, surastų laukuose kitą rytą…“

J. Ivoškos mintį papildė T. Vaisieta, kuris akcentavo Vytauto Didžiojo reikšmę Lietuvai.

Pasak Viliaus Bražėno, laužas, ugnis – tai mūsų tautos istorijos dalis, nes ugnis buvo naudojama tiek buityje, tiek kovose su priešais. Laužai tai savotiškas patriotizmo simbolis, apie kurį žmonės mielai susiburia ir šiais laikais.

V. Bražėnas, A. Vaišvila, A. Vaičiūnas akcentavo pilietiškumo reikšmę Lietuvos visuomenei siejo XV –XXI a. mūsų šalies istorijos įvykius.

Žilvinas Radavičius savo kalboje Lietuvos visuomenei pasakė, kad „Žalgirio mūšio fenomenas mus įpareigoja naujoms pergalėms visose gyvenimo srityse…“

Ši data yra vienas iš svarbiausių įvykių Europos istorijoje. Jubiliejiniai renginiai vyks per visus 2010-uosius metus, o mūšio pergalės dieną, liepos 15-tąją, 21 val. vienu laiku, lietuviai, gaivindami Tėvynės meilės ir patriotizmo jausmus, uždegė Tautos vienijimo žiburius visame pasaulyje ir aukurus ant piliakalnių Lietuvoje.

J. Dingelis drauge su kitais šventės dalyviais džiaugėsi renginiu, sakė, kad panašios sąšaukos bus rengiamos kas penkis metus, džiaugėsi, kad Lietuvai pagražinti draugija bendradarbiauja su visuomeninėmis organizacijomis, tarp kurių ir su Lietuvos bajorų karališkąja sąjunga (LBKS). Pasveikino naują LBKS vadą Joną Ragauską su išrinkimu į šias atsakingas pareigas, vylėsi, kad panašių visuomenės pilietiškumą skatinančių projektų bus ir daugiau. Pasidžiaugė, kad renginyje dalyvavo Ž. Radavičius, kuris LR Seimo nario Petro Auštrevičiaus idėjos įtakotas inicijavo ir drauge su Lietuvai pagražinti draugija 2010 m. gegužės 1 d. suorganizavo J. Ivoškos iš Vytauto Didžiojo gimtinės – Senųjų Trakų atvežto paminklinio Žalgirio mūšio atminimo ąžuoliuko pasodinimo iškilmes.

Pasibaigus oficialiai renginio daliai, svečiai su folkloro ansambliu „Giedra“, šviesuoliais Vytautu Varkala, Irena Tumavičiūte, Zigmu Juškevičiumi ir kt. prie degančio aukuro dar ilgai dainavo patriotines dainas.

Nuotraukose:

1. Pilietiškumo dvasią renginyje skiepijo folkloro ansamblis „Giedra“
2. Simbolinis aukuras priminė Lietuvos didybę

Voruta. – 2010, liep. 24, nr. 14 (704), p. 16.

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra