Gavėnia – išsivadavimas iš susvetimėjimo dvasios

Autorius: Data: 2012-02-27 , 09:30 Spausdinti

Vytauto Didžiojo karo muziejaus Edukacijos ir informacijos skyriaus vedėja Regina RAJECKIENE

Pradėjome vieną iš svarbiausių liturginių laikotarpių – gavėnią. Kaip derėtų praleisti keturiasdešimt gavėnios dienų, 2012 m. vasario 24 d. Kauno Vytauto Didžiojo karo muziejaus darbuotojai kalbėjosi su Kauno šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčios rektoriumi karo kapelionu Tomu Karkliu.

Pirmoji diena po Užgavėnių vadinama Pelenų diena. Šią dieną bažnyčiose šventinami pelenai, gauti sudeginus praėjusių metų verbas. Pelenai barstomi žmonėms ant galvų, primenant krikščionišką žmogaus laikinumo tiesą: „Iš dulkės gimei, dulke ir pavirsi.“ Gavėnia – pasiruošimo Velykų šventei laikotarpis. Jėzus pasitraukė į dykumą, kurioje prabuvo keturiasdešimt dienų nieko nevalgydamas ir negerdamas. Kristus pasninkavo keturiasdešimt dienų, ir šis skaičius buvo pasirinktas kaip matas, nustatantis metų laikotarpį, per kurį krikščionys atgailaudami dvasiškai rengėsi Velykų šventei. Ruošdamasi Velykų šventei, ankstyvoji Bažnyčia laikėsi pasninko. Ilgainiui pagal Jėzaus pasninkavimą dykumoje šis metas pavadintas „gavėnia.

Per Gavėnios tradicines praktikas – pasninką, išmaldą, maldą, – katalikai kviečiami susitaikyti su savimi, atleisti ir paprašyti atleidimo, pripažinti savo silpnumą, nugalėti susvetimėjimą, būti gailestingiems ir dalytis su kitais. Gavėnia gali padėti norinčiajam išsivaduoti iš susvetimėjimo dvasios, suvokti bei pripažinti savo trapumą ir pažeidžiamumą, nes likę vieni tampame silpni ir bejėgiai, ir kai atrodo, kad mums nesiseka, kad nebeliko jėgų, kad viskas beprasmiška, prisimename… Dievą.

Nuotraukoje: Pokalbio su muziejininkais metu kapelionas T. Karklys

Vytauto Didžiojo karo muziejus , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra