Gautas Europos Komisijos sutikimas pratęsti draudimą parduoti žemę užsieniečiams

Autorius: Data: 2011-04-14 , 15:12 Spausdinti

2011 m. balandžio 14 d. žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius iš Liuksemburgo pranešė džiugią žinią: Europos Komisija leido dar trejiems metams (iki 2013 m.) pratęsti pereinamąjį laikotarpį, draudžiantį užsieniečiams Lietuvoje įsigyti žemės ūkio ir miškų ūkio paskirties žemę.

Š. m. balandžio 30 d. baigiasi Lietuvos stojimo į Europos Sąjungą Sutartyje numatytas 7 metų pereinamasis laikotarpis, draudžiantis užsieniečiams įsigyti žemės ūkio ir miškų ūkio paskirties žemę. Lietuva pasinaudojo jai Sutarties suteikta teise prašyti Europos Komisijos pratęsti šį laikotarpį dar trejiems metams ir šiandien tokį sutikimą gavo.

Stojimo į ES metu, Lietuvai susiderėjus dėl pereinamojo laikotarpio dėl žemės ūkio ir miškų ūkio paskirties žemės įsigijimo apribojimų, buvo tikėtasi, kad per nustatytus 7 metus padėtis Lietuvos žemės ūkio paskirties žemės rinkoje taps artimesnė padėčiai ES, todėl pasibaigus šiam pereinamajam laikotarpiui Lietuvos žemės ūkio rinka nepatirs didelių trikdymų. Tačiau, vertinant šiandieninę situaciją akivaizdu, kad tokių rezultatų, kokių tikėtasi, nepasiekta.

Žemės ūkio ministerijos keipimesi į Europos Komisiją prašyta patęsti pereinamąjį laikotarpį atsižvelgiant į būtinybę didinti žemės ūkio struktūrų konkurencingumą, siekiant, kad Lietuvos ir Europos valstybių žemės rinkos būtų lygiavertės, įvertinant nebaigtą vykdyti žemės reformą ir piliečių nuosavybės teisių į žemę atkūrimo ir žemės grąžinimo neužbaigtumą, nesusiformavusią žemės rinką, kai egzistuoja itin ryškus žemės kainų skirtumas tarp mūsų šalies ir daugelio Europos valstybių, o ūkininkų finansinės galimybės yra ribotos ir žemės rinkoje jie negali būti lygiaverčiai užsienio subjektų partneriai.

Per suteiktąjį pereinamąjį 3 metų laikotarpį (iki 2013 m. balandžio 30 d.) ir toliau bus ribojama užsienio subjektų teisė įsigyti žemės ūkio ir miškų ūkio paskirties žemės sklypus Lietuvoje.

Žemės ūkio ministerijos informacija

Žemės ūkis , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra