Gatvė kaip asmeninis dienoraštis

Autorius: Data: 2011-09-29 , 08:11 Spausdinti

Gatvė kaip asmeninis dienoraštis

2011 m. rugsėjo 28 d. Panevėžio fotografijos galerijoje buvo atidaryta klaipėdiečio fotomenininko Dariaus Vaičekausko fotografijų paroda „Streets of Arles“.

Fotomeno žinovai D. Vaičekausko fotografiją vadina gatvės fotografija. Pasak jų, toks įvardijimas nežymi jokių konkretesnių fotografijos konceptualaus perskaitymo gairių. Atsiradus 35 mm portatyvinėms kameroms fotografavimas gatvėje tapo dominuojančia išraiškos forma.

„Dariaus Vaičekausko atveju susiduriame su chameleoniška gatvės fotografijos traktuote. Nespalvotos fotografijos – tarsi akivaizdi nuoroda į klasikinius šio žanro korifėjus tiek Lietuvoje, tiek platesniame pasaulio kontekste. Spalvos atsisakymas dramatizuoja vaizdą ir išplėšia įvykius iš kasdienio spalvų, kvapų ir garsų pasaulio. Tačiau jei tik pradėtume į šias fotografijas žiūrėti kaip į klasikines gatvių fotografų istorijas, tuoj pat pasijustume apgaudinėjami“, – tikina Gytis Skudžinskas.

Ir paaiškina kodėl: tose fotografijose nėra lemiamo momento. Nėra to įvykio, kuris pakeistų prieš tai egzistavusią pasaulio tvarką. D. Vaičekauskui gatvėje reikia tiesiog pačios gatvės. Ten trykštančio dinamizmo, vitališkumo pliūpsnių ir nenuspėjamų atsitiktinumų. Pasak G. Skudžinsko, fotografijos klasikai gatvėje ieškojo įvykio, lemtingo pranešimo, o D. Vaičekauskas ten ieško asmeninio spontaniško socializacijos gesto. Sukurdamas asmeninį dienoraštį, jis pasakoja mums apie savo patirtis viešoje erdvėje.?

Paroda veiks iki spalio 16 dienos.

Ryšių su visuomene skyriaus ir Fotografijos galerijos inf.

Nuotraukoje: D. Vaičekauskas

Parodos , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra