Garsūs italų atlikėjai pristatys Valdovų rūmuose kūrusio tėvynainio muziką

Autorius: Data: 2011-09-08 , 13:05 Spausdinti

2011 m. rugsėjo 12 d., pirmadienį, 19 val. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų Didžiojoje renesansinėje menėje koncertuos senosios muzikos žinovų aukštai vertinamas ansamblis iš Italijos „Ensemble Vocale Veneto“.

Garsūs atlikėjai pristatys beveik prieš keturis šimtmečius Vilniuje gyvenusio ir Lietuvos didiesiems kunigaikščiams bei Lenkijos karaliams dirbusio žinomo kompozitoriaus, rūmų kapelos vadovo Marko Skakio (Marco Scacchi) muziką ir jo kultūrinę aplinką.

Valdovų rūmų muziejaus kvietimu į Lietuvą atvyksta Italijoje ir už jos ribų gerai žinomi ilgamečiai bei aktyvūs senosios muzikos atlikėjai. Jie koncertuoja ir kaip solistai, ir kaip kitų ansamblių dalyviai. 1999 m. susibūrusio „Ensemble Vocale Veneto“ repertuarą sudaro daugiausia italų Baroko epochos vokaliniai kūriniai. Daug dėmesio ansamblis skiria M. Skakio muzikos tyrimui, atlikimui bei sklaidai. Grupės meno vadovė Kristina Miatelo (Cristina Miatello) kasmet Galėzės mieste (Italija) rengia tarptautinį M. Skakio muzikos festivalį. Po tarnybos Lietuvos ir Lenkijos valdovų dvare garsus to meto kompozitorius grįžo į Italiją, šiame mieste gyveno, kūrė ir į platų muzikos pasaulį išleido paskutinius savo mokinius.

Vilniuje viešėsiančių italų atlikėjų koncertinė veikla aprėpia daugelį šalių. Ansamblis dalyvavo žinomuose festivaliuose (Briugės, Bono, Ambronė, La Chaise Dieu, Utrechto, Antverpeno, Darokos, Paryžiaus Biennale d’Art Vocal, Kopenhagos), koncertavo prestižinėse koncertų salėse (Salon Dorado Colono teatre Buenos Airėse, Vienos Freundgesellschaft ir Konzerthaus, Theatre du Louvre, Chapelle Royale de Versailles Paryžiuje, Deutsche Staatsoper Berlyne, Concertgebouw Amsterdame, Suntory Hall Tokijuje, Auditori Gulbenkian Lisabonoje), gastroliavo Italijoje, Belgijoje, Ispanijoje, Lenkijoje, Slovėnijoje.

Muzikologės Aleksandros Pister teigimu, kai kurie anuomet Lietuvos didžiųjų kunigaikščių ypač vertinti M. Skakio kūriniai mūsų šalyje iki šiol nebuvo publikuoti ir koncerte Vilniuje skambės pirmą kartą. Pasak Valdovų rūmų muziejaus specialistės, pažintis su talentingu kompozitoriumi, kuris kūrė ir gyveno Lietuvoje, ypač vertinga, nes publika jo muziką išgirs iš aukščiausio lygio profesionalų. Šis koncertas taip pat atgaivins muzikavimo Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencijoje tradicijas.

Lietuva didžiuojasi tuo, kad 1636 m. rugsėjo mėnesį Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmuose buvo pastatyta opera „Elenos pagrobimas“. Tuo metu nei Londone, nei Paryžiuje šio žanro kūriniai dar nebuvo atliekami. Tikėtina, kad šios ir kitų dviejų XVII a. Vilniuje rodytų operų autorius buvo garsusis europietis M. Skakis. Jų pastatymus savo rezidencijoje inicijavo tuometis Lietuvos didysis kunigaikštis ir Lenkijos karalius Vladislovas Vaza. Jo samdytas kompozitorius septyniolika metų sėkmingai ėjo rūmų kapelos vadovo pareigas.

Pirmadienį Cristina Miatello (sopranas), Paolo Costa (altas), Paolo Borgonovo (tenoras), Michele Da Ros (tenoras), Andrea Favari (bosas), Nicola Reniero (klavesinas) atliks Marco Scacchi ir Girolamo Frescobaldi kūrinius – pasaulietinius madrigalus, religinius motetus, kanonus.

Koncertą remia Italų kultūros institutas Vilniuje.

Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų informacija, www.valdovurumai.lt

Valdovų rūmų muziejus , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra