Garsūs Azerbaidžano mokslininkai Panevėžyje

Autorius: Data: 2012-09-24 , 15:29 Spausdinti

Lionė LAPINSKIENĖ, Panevėžio Mykolo Karkos pagr. m-klos lietuvių k. mokytoja ekspertė

Lietuvoje vieši du garsūs Azerbaidžano mokslininkai. Tai profesorius Ikram Gasimov, Baku slavų universiteto Azerbaidžaniečių kalbotyros katedros vedėjas, daugelio mokslinių monografijų, metodinių priemonių bei vadovėlių autorius ir jo kolega Namig Gafarov, Baku slavų universiteto Filologijos fakulteto prodekanas.

Įdomu tai, kad N. Gafarov, be kitų darbų gimtosios kalbos tyrimo srityje, yra du mokslinius straipsnius paskelbęs ir lietuviškame žurnale „Žmogus ir žodis“. Be to, kartu su Lietuvos edukologijos universiteto Lietuvių kalbotyros ir komunikacijos katedros profesoriumi Vidu Kavaliausku dalyvauja tarptautiniame projekte „Azerbaidžaniečių – lietuvių ir lietuvių – azerbaidžaniečių kalbų žodyno rengimas“.

2012 rugsėjo 20 d. svečiai lankėsi lietuvių kalbos institute.

O rugsėjo 21-ąją mokslininkai, lydimi Lietuvos edukologijos universiteto Lietuvių kalbotyros katedros profesoriaus V. Kavaliausko, atvyko susipažinti su Panevėžiu. Jie ne tik domėjosi žymiausiomis miesto vietomis, bet ir aplankė prasmingai ilgametes moksleivių kultūrinio ir meninio lavinimo tradicijas puoselėjančią Mykolo Karkos pagrindinę mokyklą, kurioje buvo papasakota apie švietimo bei bendrojo lavinimo mokyklų sistemą Azerbaidžane, užmezgė ryšius tolesniam bendradarbiavimui. Svečius pasitiko mokyklos direktorius Alfredas Paberžis ir mokytojai humanitarai.

Kartu jie susipažino ir su šios miesto ugdymo įstaigos pasiekimais. Svečiams buvo pristatytas ir šių metų rugsėjo 17–27 d. Mykolo Karkos pagrindinėje mokykloje vykdomas Europos kalbų dienai paminėti skirtas projektas „Koks įdomus Europos tautų kalbų pasaulis!“. Mat prie šios temos profesoriai Namig Gafarov ir Ikram Gasimov dar sugrįš, kai rugsėjo 26 d. kartu su kolegomis iš Latvijos, Rusijos, Gruzijos, Moldovos ir mūsų šalies dalyvaus Lietuvos edukologijos universiteto Lituanistikos fakulteto organizuojamoje „Europos kalbų dienos“ šventėje.

Iš Mykolo Karkos pagrindinės mokyklos svečiai aplankė ir Panevėžio kolegiją, susipažino su įspūdinga jos istorija, apžiūrėjo 2012 m. birželio mėnesį įkurtą Jono Jablonskio auditoriją, susitiko su miesto savivaldybės tarybos nare, Panevėžio kolegijos Suaugusiųjų švietimo ir mokymo centro vadove Gema Umbrasiene bei Panevėžio kolegijos bibliotekos vedėja Vilija Riaubiene.

Savaitgalį azerbaidžaniečiai mokslininkai tęsė pažintį su Lietuva: pabuvojo Kryžių kalne, Palangoje, Nidoje ir kitur. Rimtas darbas jų laukia ir šią savaitę.

Lietuvos edukologijos universiteto Lituanistikos fakulteto studentams jie skaitys viešąsias atviras paskaitas apie azerbaidžaniečių kalbos savitumą ir padėtį šalyje, o rugsėjo 27 d. abu mokslininkai iš tolimojo Azerbaidžano dalyvaus Lietuvos edukologijos universiteto Lietuvių kalbotyros ir komunikacijos katedros rengiamoje tarptautinėje mokslinėje konferencijoje „XXI amžiaus kalbos tyrimai: nuo garso iki teksto“.

Panevėžys , , , , , , , , , , , , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra