Garsios orangutangų tyrinėtojos B. M. Galdikas veikla – pavyzdys jaunajai mokslininkų kartai

Autorius: Data: 2011-05-16 , 16:30 Spausdinti

Garsios orangutangų tyrinėtojos B. M. Galdikas veikla – pavyzdys jaunajai mokslininkų kartai

Pirmadienis, 2011 m. gegužės 16 d. (Vilnius).

LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ karininko kryžiumi apdovanojo garsią orangutanų tyrinėtoją profesorę Birutę Mariją Galdikas.

Šalies vadovės teigimu, orangutanus tyrinėjanti ir aktyviai už jų išsaugojimą kovojanti lietuvių kilmės mokslininkė savo darbais plačiai garsina Lietuvą visame pasaulyje, o jos atlikti moksliniai tyrimai vertingomis žiniomis praturtino gamtos ir antropologijos mokslus pasauliniu mastu. Profesorės gyvenimas ir veikla, pasak Prezidentės, yra pavyzdys ugdant jaunąją mokslininkų kartą.

Birutės M. Galdikas moksliniai darbai ir aktyvi veikla gelbėjant orangutangus sulaukė plataus pasaulinio pripažinimo. Profesorė yra apdovanota Jungtinių Tautų pasauline premija, organizacijos, kovojančios už gyvūnų išsaugojimą, PETA humanitarine premija, ir dar daugybę kitų premijų, skiriamų už mokslinę veiklą ir aplinkos apsaugos iniciatyvas.

Kanados Archeologijos departamento profesorė, Orangutanų reabilitacijos ir priežiūros centro Borneo salose įkūrėja aktyviai siekia stiprinti ryšius su Lietuvos mokslo bendruomenę ir perduoti sukauptas žinias bei mokslinę patirtį mūsų šalies mokslininkams.

BFL nuotr.

Nuotraukoje: Prof. B. M. Galdikas (iš kairės) ir D. Grybauskaitė

Prezidentė Dalia Grybauskaitė , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra