Garbingų svečių viešnagė Pasvalyje

Autorius: Data: 2017-05-15, 10:01 Spausdinti

Garbingų svečių viešnagė Pasvalyje

Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos akto dėl Lietuvos nepriklausomos valstybės atstatymo signataras Algirdas Endriukaitis ir Lietuvos tautinių mažumų bendrijų tarybos narė, čečėnų bendruomenės pirmininke Lietuvoje Aminat Saijeva. Vlados Čirvinskienės nuotraukos

Vlada ČIRVINSKIENĖ,   Pasvalio Lėvens pagrindinės mokyklos istorijos  mokytoja -metodininkė, www.voruta.lt

Balandžio  mėn.  pabaigoje pasvaliečiai buvo pakviesti  į Čečėnijos ir Lietuvos valstybingumui skirtus susitikimus  su garbingais svečiais: signataru Algirdu Endriukaičiu ir  Aminat Saijeva – Lietuvos tautinių mažumų bendrijų tarybos nare, čečėnų bendruomenės pirmininke Lietuvoje.  Svečiai, nešini glėbiu knygų, apsilankė Pasvalio Lėvens pagrindinėje mokykloje. Ši kilni  draugystė,  užsimezgusi  tarp signataro Algirdo Endriukaičio su kraštotyros būreliu „Gimtinė“  bei jos vadove, tęsiasi nuo 2008 m. Garbingi svečiai susipažino su mokykla, apsilankė mokyklos bibliotekoje  bei maloniai pabendravo su mokyklos  bibliotekininke Birute Kazėnaite.  Mokyklos skaitykloje  7 b klasės mokiniams  svečiai vedė istorijos pamoką bei viktoriną „Mano Lietuva – mano širdis“, „Ką aš žinau apie Čečėniją“?   Pamokoje taip pat dalyvavo mokyklos direktorė Lina Rauckienė bei direktorės pavaduotoja ugdymui Aida Abukevičienė. Aktyviausi   mokiniai buvo apdovanoti  knygomis.   Apsilankę mokyklos muziejuje, svečiai parašė prasmingus palinkėjimus  šios mokyklos mokiniams ir mokytojams.

Susitikime su Pasvalio Petro Vileišio gimnazijos mokiniais  Algirdas Endriukaitis ir Aminat Saijeva taip pat vedė viktoriną „Lietuva ir aš“ bei „Ką man reiškia Čečėnija“? Nugalėtojai  gimnazistai taip pat buvo apdovanoti knygomis.

Svečiai užsuko į Pasvalio rajono savivaldybę, kur juos priėmė meras Gintautas Gegužinskas.

Pasvalio bibliotekos skaitytojams Aminat Saijeva ir Algirdas Endriukaitis padovanojo leidinį  „Antikomunistinis kongresas  ir Tribunolo progresas“.

Vakare svečiai lankėsi pasvaliečių tremtinių Laimutės Zigmuntienės ir Genovaitės Radėnienės šeimose bei  susipažino su Pasvalio miesto įžymiomis istorinėmis vietomis.

Pasvalietės  tremtinės Laimutės Zigmunienės šeimos muziejuje

Kitą dieną svečiai dalyvavo klubo „Užjausk draugą“ konferencijoje „Kūryba – kaip terapija ir dovana“ bei  plačiai susipažino su Pasvalio Krašto muziejumi.

Kviečiame susipažinti su  Algirdo Endriukaičio surašytomis  mintis iš diskusijų Pasvalyje.

Algirdas Endriukaitis: Pasvalio šviesus dangus (2017 m. balandžio 23 d.)

„Prieš daugelį metų teko lankytis Pasvalyje. Mieste daug kas pasikeitė ir pagražėjo. Dabar teko aplankyti Lėvens mokyklą ir Petro Vileišio gimnaziją bei susitikti su mokiniais. Susipažinus su Lėvens mokyklos biblioteka buvau nustebintas gausiu ir, svarbiausia, vertingų istorinių, socialinių ir kitų gilią išmintį turinčių knygų aruodu. Pačios mokyklos sudarė tvarkingą malonų ir rūpestingą įspūdį ir, regimai, mokiniai turi sąlygas gauti žinias ir ugdyti savo drąsią Lietuvos širdį. Pokalbiuose tiek su mokyklų vadovais, tiek su meru patirtas dalykiškumas ir kompetencija.

Norėtųsi paminėti mokytoją Vladą Čirvinskienę, kuri savo patirtį išdėsčiusi šiemet išleistoje knygoje apie savo nepailstamą jėgą ir patirtį skleidžiant pilietiškumą ir tautiškumą. Tokių mokytojų Lietuvai reikia labai daug. Pasvalio muziejus pribloškia savo eksponatų gausa ir trykštančia pagarba mūsų protėvių darbams. Praeitis yra pamoka šiai dienai, o apie tai kalba ir mūsų himnas. Tik praeities kartų darbai leidžia mums būti laisviems šiandien.

Tremtinės Laimutės Zigmuntienės asmeninis muziejus taip pat yra Pasvalio vertybė, kurios neturi kiti rajonai. Tai – Lietuvos laisvės gaivinamo gurkšnio pojūtis.

Pasvalio biblioteka nepavargstamai stengiasi skleisti išmintį ir tiesos jausmą, solidarumą skriaudžiamiems. Pavyzdžiui, ne kartą, kaip ir šiemet, dalyvaujant Čečėnijos atstovei Lietuvoje Aminat Saijevai, buvo prisiminta mažos Kaukazo tautos tragedija. Manau, pasvaliečiams turėjo būti įdomu išgirsti viešnios primintas senas ir iki šiol čečėnų įprastas atsisveikinimas su svečiu – „Likite laisvi!“ Šeimininkas išlydi žodžiais „Eikite laisvas“! Iš to kasdieninio fakto prasmės gelmės galima pasimokyti. Atsisveikindama viešnia ir pasakė pasvaliečiams: ,,Likite laisvi!“

Pasvaliečiai turi visas potencijas kurti laisvą Lietuvą tvirto valstybinio stuburo turėjimu ir atrastojo 1918-ųjų metų Vasario 16-osios Akto turinio ir prasmės istoriniu palietimu ne vien ranka, bet išdidžia ir karšta širdimi, plakančia neparduotu, neprimirštu, nepakeičiamu ir nepatikslinamu, šventu 1918 metų ženklu išdidžiai pakartojamu visam pasauliui. Laisvė neturi poilsio dienų ir atostogų.“

Renginiai , , ,Susiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra