Garbingas veiklos įvertinimas – Pietryčių Lietuvos metų mokytojas

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

Kiekvienais metais Lietuvių švietimo draugija „Rytas“ kviečia pasidžiaugti per metus mokytojų nuveiktais darbais. Draugijos iniciatyva įvertinami mokytojų praktinės veiklos nuopelnai ir indėlis į Pietryčių Lietuvos tautinę darną, jos integravimąsi į Lietuvos visuomenę ir išrenkamas labiausiai nusipelnęs šio krašto pedagogas.
 
2010 m. spalio mėnesį buvo pakviesti mokytojai į Marijampolio Švietimo raidos muziejų, kuriame vyko apdovanojimai. Į renginį atvyko garbingų svečių: LR Seimo narys Gintaras Songaila, LR Prezidento kanceliarijos kancleris Giedrius Krasauskas, Švietimo ir mokslo ministerijos Regioninių mokyklų skyriaus vedėjas Jonas Vasiliauskas, Švietimo kokybės ir regioninės politikos departamento vyriausioji specialistė Ramutė Zungailienė ir kiti lietuvybę puoselėjantys žmonės. Šventę pradėjo Danguolė Sabinė, pasveikindama visus susirinkusius, ypatingą dėmesį skirdama „Ryto“ draugijos pirmininkui, matematikos mokytojui, buvusiam Marijampolio vidurinės mokyklos direktoriui Algimantui Masaičiui, skaičiuojančiam gražius, jubiliejinius 50-osius pedagoginės veiklos metus. Buvo pastebėti ir apdovanoti geriausi ir aktyviausi Pietryčių Lietuvos mokytojai.
 
Šiemet Pietryčių Lietuvos metų mokytojo nominacija įteikta Švenčionių r. Pabradės „Ryto“ gimnazijos direktorei Laimai Markauskienei. Šią progą norėtųsi trumpai aptarti jos veiklą Pabradės mieste. Direktorė – lietuvių kalbos mokytoja, brandinanti jaunas asmenybes, mokanti vaikus gerumo, sąžiningumo ir nuoširdumo, skiepijanti kiekvienam mokiniui pamatines vertybes – mokėjimą mylėti Kalbą, Tėvynę, Dievą. L. Markauskienė daug nuveikė Pietryčių Lietuvoje, nes šis kraštas pasižymi daugiakultūre aplinka, mokyklose besimokantys vaikai šeimoje dažniausiai kalba lenkų ar rusų kalbomis. Pasak L. Markauskienės, džiugina tai, kad kitataučiai pasirenka mokyklas, kuriose mokoma lietuvių kalba, suvokdami, jog jų vaikams ateityje bus kur kas lengviau integruotis į Lietuvos valstybės gyvenimą, o dabar – lengviau išmokti lietuvių kalbą, kurios mokomasi per visų dalykų pamokas.
 
Direktorės veikla įvairiapusė: organizuojami susitikimai, knygų pristatymai, mokiniai skatinami dalyvauti rašinių konkursuose. Nepakartojamą įspūdį paliko organizuotas gimnazijoje rašinių konkursas „Ką gera man davė Kovo 11-oji?“, skirtas Lietuvos 20-mečiui. Mokiniai rašiniuose atskleidė pagarbą kraštui ir gimtajai žemei, savo tautai ir jos istorijai. Rašinių konkurso meninės šventės metu visus sužavėjo susitikimas su kino ir teatro režisieriumi, rašytoju Vytautu V. Landsbergiu. Tai literatūros, filosofijos ir istorijos pamoka.
 
Ypatingai įsiminė 2009 metais organizuotas susitikimas su fotografu Vytautu Ylevičiumi. Lietuvių kalbos mokytojos L. Markauskienės paskatinti vyresniųjų klasių mokiniai rašė rašinius apie Tėvynę, pavaizduotą nuotraukose. Jiems puikiai pavyko atskleisti Lietuvos grožį, garbingą tautos istoriją. Toks susitikimas – atvira, integruota tautiškumo pamoka. Direktorės iniciatyva organizuojami knygų pristatymai. Neseniai gimnazijoje vyko Algimanto Masaičio knygos „Marijampolio vaikai“ pristatymas. Ši knyga, pasak direktorės, yra pedagogikos ir istorijos vadovėlis, kuris aktualus visiems gimnazijos bendruomenės nariams.
 
Direktorė atkakliai siekia užsibrėžtų tikslų, diegia meilę lietuviškai dainai, tradicijoms ir tautiškumui. Direktorė L. Markauskienė vadovaujasi nuostata, kad tauta, negerbianti savo kalbos ir rašto, praranda savo savitumą, kultūrą, tradicijas, pagaliau ir pati išnyksta. Jos pastangomis mūsų gimnazija išlieka lietuvybės ir tautiškumo kūrimo bei saugojimo Pabradės krašte židiniu.
 
Džiaugiamės, kad kiekvienais metais Lietuvių švietimo draugija „Rytas“ organizuoja konkursą „Rytų Lietuvos Metų mokytojas“ ir šiemet nominante išrinkta mūsų Pabradės „Ryto“ gimnazijos direktorė L. Markauskienė.

Zinos Rimgailienės nuotr.

 
Nuotraukoje: Pietryčių Lietuvos metų mokytojo nominacija įteikiama Švenčionių r. Pabradės „Ryto“ gimnazijos direktorei L. Markauskienei
Voruta. – 2010, lapkr. 6, nr. 21 (711), p. 7.

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra