Gamintojai kviečiami aktyviau siekti lietuviškų maisto produktų pripažinimo Europos Sąjungoje

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Žemės ūkio ministerija, norėdama išsaugoti lietuviškų produktų individualumą ir užkirsti kelią tradicinių pavadinimų naudojimui kitose šalyse, kviečia maisto produktų gamintojus aktyviau siekti, kad jų produktus Europos Komisija pripažintų ir suteiktų teisę ženklinti saugomomis nuorodomis – geografinės, kilmės vietos ar tradicinio gaminio.
Pirmasis lietuviškas maisto produktas, gavęs Europos Komisijos pritarimą registracijai Garantuotu tradiciniu gaminiu, yra mėsos gaminys „Skilandis“, kurio paraiška gegužes 8 d. paskelbta ES Oficialiajame leidinyje.
Pagal ES reglamentus, nuo paraiškos paskelbimo dienos prasideda 6 mėnesius truksiantis prieštaravimo laikotarpis, per kurį bet kuri ES ar trečioji šalis gali užprotestuoti produkto registraciją, pateikdama pretenzijas pagrindžiantį pareiškimą Europos Komisijai. Jeigu per šį laikotarpį prieštaravimų nebus gauta, EK pripažins lietuvišką skilandį garantuotu tradiciniu gaminiu ES lygiu ir įregistruos jį Garantuotų tradicinių gaminių registre. Gamintojai skilandį galės ženklinti specialiu ES ženklu ar nuoroda „Garantuotas tradicinis gaminys“.
„Lietuviški produktai išsiskiria natūralumu ir geru skoniu, nes mes dar neužmiršome, kaip kepti tradicinę juodą duoną su natūraliu raugu, gaminti skanų varškės sūrį ir natūralios fermentacijos gėrimus, tokius kaip midus ar alus“, – didžiuojasi žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius. Pasak jo, ministerija ir toliau dės pastangas, kad kuo daugiau išskirtinių lietuviškų produktų būtų pripažinta ES lygiu.
Artimiausiu metu tradicinių lietuviškų produktų gamintojams planuojama surengti individualias konsultacijas. „Mūsų gamintojai turėtų aktyviau siekti saugomų nuorodų lietuviškiems produktams, nes esant tokiai įvairiai maisto gaminių pasiūlai, produktai, ženklinti saugomų nuorodų ženklais, turi didesnę pridėtinę vertę, padeda pelnyti vartotojų pasitikėjimą. Visa tai jų gamintojams padeda išlikti konkurencingais rinkoje, gauti daugiau pajamų“, – akivaizdžius privalumus vardijo ministras.
Gamintojai, norintys išsaugoti savo gaminamų produktų individualumą ir siekiantys užregistruoti saugomas nuorodas ES lygiu, turi parengti registracijos paraišką su pagrįstais įrodymais dėl produkto išskirtinumo ar specifinių savybių bei pateikti ją Žemės ūkio ministerijai. Paraišką gali pateikti asmenų grupė, kurios nariai gamina ar perdirba tuos pačius produktus. 
Ministerija, patikrinusi paraišką, pateiks ją Europos Komisijai. Pastaroji, įvertinusi paraiškos atitikimą nustatytiems ES reglamentų reikalavimams ir atsižvelgusi į kitų šalių nuomonę, priims galutinį sprendimą dėl saugomos nuorodos įregistravimo.
Daugiau informacijos apie maisto produktų saugomų nuorodų registracijos procedūras galima rasti ŽŪM interneto svetainėje adresu: http://www.zum.lt/lt/zemes-ukio-ministerija/maisto-sauga-ir-kokybe.

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra