Galima – negalima

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Sovietmečiu kino teatruose prieš meninio filmo demonstravimą dažnai buvo rodomas satyrinis žurnalas „Fitilis“. Vieno filmo herojus, valdininkas, sėdintis už didžiulio stalo, visiems interesantams atsakydavo „negalima“ („nelzia“), o jeigu būdavo kalbama apie jo paties asmenį – atvirkščiai – „galima“ („lzia“).
 
Tokios mintys kilo dalyvaujant posėdyje, kuriame vyko Algirdo Petrusevičiaus bylos teisminis nagrinėjimas. Teisiamojo gynėjo prašymas, kad būtų kviečiami apklausai liudininkai – parlamento gynėjai (iki brigados generolo), galintys paliudyti, kad Albertas Miceika buvo A. Petrusevičiaus bendražygis, aktyviai dalyvavęs gaminant ginklus, Molotovo kokteilius bei tiekiant įrangą ir detales, – buvo atmestas. 1990–1991 metais A. Miceika, turėdamas gerų ryšių su rusų okupacine kariuomene Klaipėdos mieste, aprūpindavo ginklų meistrų grupę, vėliau valstybinę eksperimentinę įmonę „Vytis“ amunicija, imitacinėmis priemonėmis, sprogmenimis, radijo ryšio priemonėmis, įvairiais ginklais, jų dalimis, dalyvavo granatų gamyboje. Tai buvo daroma to meto Krašto apsaugos departamento direktoriaus pavedimu. Ir štai toks artimas bendražygis VSD panaudojamas imituojant nusikalstamą veiką. Tai šiurkštus pažeidimas. Tačiau tai „lzia“ („galima!“). Tai rodo, kad būtina išprovokuoti A. Petrusevičių, nubausti jį, įkalinti. Juk jokių kitų epizodų dėl ginklų gamybos, realizavimo nenustatyta. Kas gali paneigti, kad A. Miceika, matyt, pats pažeidęs Lietuvos įstatymus, buvo priverstas groti pirmuoju smuiku, imituojant nusikalstamą A. Petrusevičiaus veiką. Todėl A. Miceikos ir nerandama. Lietuvių kalbos žodyną būtina papildyti žodžiu „miceikizmas“ – artimo draugo, bendražygio išdavimas gelbstint savo padėtį.
 
„Lietuvos aidas“ spausdino inžinieriaus Kęstučio Baravyko straipsnį „Smegenų emigracija ar sukalkėjimas“, kuriame buvo rašoma, kad mūsų ginklų kūrėjui ne kalėjimu reikia grasinti, o suteikti Karo akademijos profesoriaus titulą, patikėti jam ir toliau organizuoti ginklų gamybą, galbūt kokios Botsvanos armiją apginkluotume ir įmonė nebūtų nuostolinga. Deja, Lietuvoje ir benzino gamyba, ir alkoholio, ir ginklų yra nuostolinga. Rusijoje automato išradėjas Kalašnikovas, peržengęs 90–metį, ir šiandien tebešlovinamas.
 
Liūdna ir graudu – žmogus, atidavęs Lietuvai viską: sveikatą, jaunystės metus, praleistus lageriuose, patirtį organizuojant Parlamento gynybą, persekiojamas laisvoje Lietuvoje. Ar suvoks dabartinis jaunimas tokias peripetijas? Prancūzijoje tautos didvyriai paradų metu eina šalia Prezidento, Lietuvoje – deja.
 
Nuotraukoje: disidentas, politinis kalinys, pokario Lietuvos laisvės kovų dalyvis, ginklininkas, vienas iš Lietruvos kariuomenės kūrėjų savanorių, Lietuvos Kariuomenės kūrėjų sąjungos pirmininkas, buvęs Seimo narys, Vyties ordino kavalierius A. Petrusevičius

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra