Galerijos „Meno niša“ 10-ečiui – tarptautinis emalio meno simpoziumas Vilnius‘2012

Autorius: Data: 2012-09-07 , 15:41 Spausdinti

2012 metais galerija „Meno niša“ švenčia dešimtąjį savo gyvavimo metų sukaktį. Pažymėdama šį jubiliejų, galerija š. m. rugsėjo 11–14 d. rengia Tarptautinį emalio meno simpoziumą VILNIUS‘2012, į kurį kviečia emalio meno dailininkus ir ilgamečius galerijos partnerius iš 7 pasaulio šalių: Gruzijos, Šveicarijos, Latvijos, Rusijos, Ispanijos, Venesuelos ir Lietuvos. Simpoziumo programą sudaro kūrybinės emalio meno dirbtuvės, paskaitos, emalio meno kūrinių paroda.

Šiam jubiliejui pažymėti rugsėjo 10 d., pirmadienį, 17 val. galerijoje (J. Basanavičiaus g. 1/13) Vilniuje vyks spaudos konferencija, o 18 val. bus atidaryta paroda, kuri veiks iki rugsėjo 29 d. Parodoje bus eksponuojama 30-ies autorių kūriniai, sukurti iki simpoziumo, vėliau ekspozicija visą savaitę bus pildoma kūrybinių dirbtuvių metu sukurtais naujais darbais.

Rugsėjo 11–14 dienomis paskaitas skaitys ir meniniuose emalio kūrimo procesuose dalyvaus dailininkė, galerininkė Thea Gurgenidze (Tbilisis, Gruzija), dailininkė, menotyrininkė, Barselonos aukštosios mokyklos profesorė, daktarė Nuria Lopez Ribalta,(Barselona, Ispanija), Latvijos dailės akademijos dizaino ir metalo katedros vedėjas profesorius Juris Gagainis (Ryga, Latvija), taikomosios dailės istorikas, meno kritikas Andrei Gilodo (Maskva, Rusija ), dailininkė, emalio meno bienalių Lietuvoje kuratorė Marytė Dominaitė-Gurevičienė (Vilnius, Lietuva).

Kūrybinį procesą galės stebėti galerijos lankytojai. Tai unikali galimybė bendrauti su dailininkais iš didžiųjų emalio meno centrų: Ispanijos, Gruzijos. Lankytojai galės susipažinti, kaip gimsta emalio meno kūriniai profesionalų rankose.

Paskaitos vyks Lietuvos dailininkų sąjungoje (Vokiečių g. 2 III a.).

Auksakalių galerija – dirbtuvė ,,Meno niša“ jau 10 metų ypač aktyviai dalyvauja Vilniaus m. savivaldybės Dailiųjų amatų, etnografinių verslų ir mugių programoje, demonstruoja emalio degimo procesus, vykdo mokomąsias pažintines programas. Šioje galerijoje-dirbtuvėje vilniečiai ir miesto svečiai susipažįsta su viena iš juvelyrikos sričių – emaliu, jo gamyba bei, panaudojant emaliavimo technikas, gali patys susikurti papuošalą.

Galeriją gausiai lanko ne tik juvelyrika besidomintys vilniečiai, bet ją susiranda ir miesto svečiai, netgi kitų sričių menininkai su didžiausiu susidomėjimu stebi, kaip skleidžiasi emalio paslaptys. Galerija daug dėmesio skiria vaikų, moksleivių ir studentų kūrybiniam ugdymui, užimtumui, rengia temines, grupines, personalines juvelyrikos ir emalio parodas, tame tarpe ir tarptautines. Rengia ir vykdo įvairius šalies bei tarptautinius projektus. Išleido vaikų emalio darbų katalogą, nuolat lydėjo parodą „Juvelyrika lagamine”, kuri apkeliavo po visą Vakarų Europą, Skandinaviją ir kitas šalis. Vilniečius ir miesto svečius nuolat džiugina „auksinės“ kasmetinės parodos – „Vienas gramas aukso“, „Gražiai gyventi neuždrausi“ bei galimybė šioje galerijoje – studijoje regėti ir įsigyti garsiausių lietuvių ir užsienio juvelyrų autorinius darbus bei susitikti su pačiais autoriais. Galerija ,,Meno niša“ dalyvauja miesto mugėse, šventėse, reprezentuoja ir atstovauja Lietuvą tarptautiniuose renginiuose ir parodose, kaupia, eksponuoja išskirtinius ir išradingus juvelyrikos darbus.

Visi renginiai nemokami

Daiva Savickienė, tel. 211 23 36, vrt@vilnius.lt

Nuotraukoje: Julius Vaitkus. „Lokalus2“ – emalis, varis, sidabras

Kultūra , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra