Galerijoje XX – meninio stiklo paroda „2:“

Autorius: Data: 2011-06-20 , 08:18 Spausdinti

2011 m. birželio 17 d. Galerijoje XX atidaryta Dalios Truskaitės ir Ievos Paltanavičiūtės meninio stiklo paroda „2:“. Taip pat visuomenei bus pristatytas projektas „Stiklo menas virtualioje/viešoje erdvėje“.

Kuo gali nustebinti stiklo menu garsėjantį Panevėžį dviejų, vitražą Vilniaus dailės akademiją baigusių, vilniečių kūryba? Šį retorinį klausimą kelia ir dailės pedagogės, parodos autorės D. Truskaitė ir I. Paltanavičiūtė. Anot D. Truskaitės, sovietmečiu garsi ir plačiai reprezentuojama lietuviško vitražo mokykla, o kartu ir visas vitražo menas, pastaraisiais dešimtmečiais paniro į nežinią.

D. Truskaitės ir I. Paltanavičiūtės asmeninė kūrybos paroda „2:“ mano manymu, aktuali daugeliui dabarties dailės gerbėjų. Dvitaškį parodos pavadinime traktuočiau tarsi universalią nuorodą, atvirą požiūrį į mūsų stiklo meno tradicijas. Dalios ir Ievos kūryba turi nemaža bendrumų, kurie nubrėžia takoskyrą tarp skirtingų Kauno, Panevėžio ir Vilniaus mokyklų. Abi autorės tapydamos šviesa, puikiai valdo koloritą ir dydžius: nesvarbu ar pribloškiama techniškai įpieštais fragmentais, ar intriguojama pramoninėmis detalėmis, juntame mastelio galią, mažas kūrinys virsta dideliu ir atvirkščiai“,- vertina dailėtyrininkė Rita Mikučionytė.

Šiandien Galerijoje XX buvo pristatytas projektas „Stiklas virtualioje/viešoje erdvėje“ parengtas siekiant visuomenę plačiau supažindinti su vitražo bei meninio stiklo pastarųjų metų kūriniais ir jų autoriais. Pernai birželio ir liepos mėnesiais įvairiose Lietuvos miestų galerijose pristatyto projekto „Meninis stiklas virtualioje/viešoje erdvėje“ pagrindu tapo DVD disko sukūrimas ir jo demonstravimas publikai. Pirmiausia DVD rodytas Edmundo Unguraičio stiklo galerijoje Kaune, vėliau disko peržiūra buvo tęsiama Kauno M. Žilinsko dailės galerijoje ir Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro parodų rūmuose. Nuo šiandien užsukę į Galeriją XX šią medžiagą galės pamatyti ir panevėžiečiai.

DVD demonstruojami daugiau kaip dvidešimties menininkų (Vaidos Andrašiūnaitės, Sandros Atkočiūtės, Viktoro Dailidėno, Simono Gutausko ir kt.) pastarojo laikotarpio autoriniai darbai, išryškinami dailininkų personaliniai braižai, kūrybinės koncepcijos, atskleidžiamos Lietuvos nūdienos stiklininkystėje dominuojančios sritys, parodiniai skulptūriniai darbai.

Filmuotoje medžiagoje atskleidžiami galimi kūrinių įgyvendinimo būdai: karšto ir šalto stiklo apdirbimas, vitražo technika, demonstruojami siužetai iš aukštosiose dailės mokyklose esančių privačių vitražo ir stiklo dirbtuvių. Čia nufilmuota ir Panevėžyje veikiančioje dailininko Remigijaus Kriuko privačioje stiklo studijoje „Glassremis“ karšto stiklo apdirbimo eiga.

Paroda bei projektas Galerijoje XX veiks iki liepos 7 d.

Ryšių su visuomene skyriaus ir Galerijos XX inf.

Parodos , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra