Gailestingumo metų paskaita „Gailestingojo Jėzaus paveikslo istorija“

Autorius: Data: 2011-02-25 , 11:40 Spausdinti

2011 m. kovo 3 d. 18 val. Bažnytinio paveldo muziejuje vyks Gailestingumo metų paskaita „Gailestingojo Jėzaus paveikslo istorija“.

Gailestingumo metais Bažnytinio paveldo muziejuje skaitomos paskaitos, skirtos Gailestingojo Jėzaus gerbimo tradicijai, šv. Faustinos Kovalskos istorijai ir Gailestingojo Jėzaus paveikslo ikonografijai pristatyti.

Ketvirtadienį, kovo 3-iąją, Bažnytinio paveldo muziejuje įvyks trečioji šio ciklo paskaita – „Gailestingojo Jėzaus paveikslo istorija“. Paskaitą skaitys eseistas Pranas Morkus.

Kiekvienas laikmetis pasiūlo žmogui savąją ikoną; kaip ir knygų, jų likimas – įvairus. Ne visos šioje žemėje išlieka, kas pasakys kiek jų sudegė, sudūlėjo ar buvo vienokių ar kitokių fanatikų sunaikintos, taip ir neištarę vėlesniems laikams to, kas į jas buvo sudėta.

Gailestingojo Jėzaus atvaizdas yra glaudžiai susijęs su šventosios seselės Faustinos mokymu, taigi – jo istorija bent iš dalies atkartoja bent pastarojo nelaimes ir nunykimus. Kita vertus, tuose vingiuose įsispaudė ir katastrofiškojo XX a. ypatumai – laisvoje visuomenėje gyvenančiam žmogui nebesuprantami draudimai bei egzotiškai skambantys apribojimai. Ypač paminėtina tai, jog tikrasis ikonos pavadinimas gerą pusę amžiaus nebuvo žinomas, jog po pasaulį paplito perpasakotas ir reinterpretuotas jo variantas.

Tragiškojo Eugenijaus Kazimierovskio nutapytas paveikslas bent porąsyk galėjo pražūti, buvo sužeidžiamas, pjaustomas, išvagiamas. Tam, kad pagaliau atsidurtų nedidukėje šventyklėlėje, kur kitados kunigavo Dievo Gailestingumo apaštalas, palaimintasis Mykolas Sopočka.

Bažnytinio paveldo muziejus

Šv. Mykolo g. 9, Vilnius, tel. (8 ~ 5) 269 78 00, (8 ~ 5) 269 78 03

El. p. muziejus@bpmuziejus.lt, www.bpmuziejus.lt

Muziejaus darbo laikas: antradieniais–šeštadieniais 11.00–18.00 val.

Nuotraukoje: Gailestingojo Jėzaus paveikslas

Bažnytinio paveldo muziejus , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra