Gailestingumo durų uždarymas Lietuvoje

Autorius: Data: 2016-11-16 , 13:50 Spausdinti

Gailestingumo durų uždarymas Lietuvoje

Vatikano radijas

Sekmadienį Šventosios durys buvo uždarytos ir Lietuvos Gailestingumo šventovėse, išskyrus tik Vilniaus Aušros Vartų šventovę, kurioje jos bus uždaromos ateinantį sekmadienį, lapkričio 20 d., užbaigiant šiemetinius Aušros Vartų Gailestingumo Motinos atlaidus.

Vilniaus arkivyskupijoje Gailestingumo ypatingojo jubiliejaus užbaigimo šv. Mišios sekmadienį buvo aukojamos Šv. Stanislovo ir Vladislovo bazilikoje, Dievo Gailestingumo šventovėje bei Lietuvos kariuomenės ordinariato Šv. Ignoto bažnyčioje.

Gailestingumo jubiliejaus himnu pradėtoms iškilmėms Šiluvos bazilikoje ir Kauno katedroje vadovavo Kauno arkivyskupas Lionginas Virbalas. Šia proga ganytojas dėkojo visiems, kurie neliko Jubiliejaus nuošalyje – prisidėjo prie jo organizavimo, įsitraukė į gailestingumo darbus.

„Kiekviena diena yra Viešpaties dovana. Kiekvieni metai – Jo veikimo laikas. Dievo karalystėje skleidžiasi meilė ir gailestingumas“, sakė ganytojas, pabrėždamas, jog dėl jos esame kviečiami rinktis didingesnius dalykus, nei pasaulis: rinktis meilę, supratimą, pasiaukojimą, teisingumą; nepasilikti vien prie pasaulio dalykų, bet gyventi išmetus inkarą į pasitikėjimą ir viltį.

Vakare arkivyskupas gausiai susirinkusius kauniečius sveikino katedroje. „Užbaigiame Gailestingumo jubiliejų ne liūdėdami, bet džiaugdamiesi, kad galėsime pradėti naujuosius liturginius metus gailestingumo malonės apvalyta širdimi“, – sakė ganytojas, dalydamasis vilties žinia, jog Dievo meilė yra amžina, perverta Švč. Jėzaus Širdis niekada neužsiveria tiems, kurie padaro bent mažiausią veiksmą Dievo link.

Sekmadienį užbaigiant jubiliejinius Gailestingumo metus iškilmingai buvo uždarytos Šventosios durys trijose Telšių vyskupijos Gailestingumo šventovėse. Telšių katedroje ir Žemaičių Kalvarijos bazilikoje Šventąsias duris uždarė Telšių vyskupas Jonas Boruta; Jubiliejinių durų uždarymo apeigoms Klaipėdos Marijos Taikos Karalienės bažnyčioje vadovavo Telšių vyskupo vikaras Klaipėdos kraštui kan. Vilius Viktoravičius.

Sakydamas pamokslus Telšių vyskupijos Katedroje ir Žemaičių Kalvarijos bazilikoje vyskupas Jonas Boruta kalbėjo apie Gailestingumo metų vaisius, pasidžiaugė per visus metus į Šventoves atvykusiais piligrimais, ragino ir toliau siekti tobulumo dvasiniame gyvenime, kasdien mokytis būti gailestingais savo aplinkoje.

Lietuvoje Gailestingumo durys buvo atidarytos 15 jubiliejinių šventovių: visų septynių vyskupijų katedrose ir kariuomenės ordinariato Vilniaus Šv. Ignoto bažnyčioje, o taip pat Šiluvos Švč. M. Marijos Gimimo bazilikoje, Krekenavos Šv. M. Marijos Ėmimo į dangų bazilikoje, Žemaičių Kalvarijos Švč. M. Marijos Apsilankymo bazilikoje, Klaipėdos Švč. M. Marijos Taikos Karalienės bažnyčioje, Marijampolės Šv. arkangelo Mykolo bazilikoje, Vilniaus Aušros Vartų Gailestingumo Motinos koplyčioje ir Gailestingumo šventovėje.

Pagal Vilniaus arkivyskupijos, Kauno arkivyskupijos informacijos tarnybų ir kun. Andriejaus Sabaliausko pranešimus

http://lt.radiovaticana.va/news/2016/11/14/gailestingumo_dur%C5%B3_u%C5%BEdarymas_lietuvoje/1272238

Vatikanas ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra