G. Landsbergis: „Vyriausybė panaši į skęstantį laivą“

Autorius: Data: 2016-04-15 , 08:04 Spausdinti

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pirmininkas Gabrielius Landsbergis penktadienio „Žinių radijo“ laidoje „Opozicija“ komentuodamas viso Druskininkų skyriaus pasitraukimą iš socialdemokratų partijos gretų su miesto meru R. Malinausku priešakyje, teigė, jog panašios tendencijos vyrauja ir dabartinėje Vyriausybėje.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pirmininkas Gabrielius Landsbergis penktadienio „Žinių radijo“ laidoje „Opozicija“ komentuodamas viso Druskininkų skyriaus pasitraukimą iš socialdemokratų partijos gretų su miesto meru R. Malinausku priešakyje, teigė, jog panašios tendencijos vyrauja ir dabartinėje Vyriausybėje.

„Tikro situacijos įvertinimo mes nei iš A. Butkevičiaus, nei iš kitų nesame girdėję. Šis procesas, kuris įvyko Druskininkuose, mano akimis, yra nekontroliuojamas, tai tiesiog pasekmė politinės lyderystės trūkumo. Visa ši savaitė valdančiajai daugumai turėjo būti nelengva, ypač kai pati Vyriausybė panašėja į skęstantį laivą. Lietuva jau krizena iš Premjero, kuris nebegali pasakyti nė vieno sakinio jo nepaneigęs po kelių valandų. Ar ši Vyriausybė dar gali spręsti problemas, kurios šiandien yra aktualiausios? Aš matau A. Butkevičių besiaiškinantį apie ministrus, apie melavusius, pabėgusius, apie pabėgusį skyrių, bet jokių veiksmų, jokių darbų ši Vyriausybė nebegali imtis. Manau – ji yra nebeįgali“, – teigė TS-LKD pirmininkas.

Vertindamas Darbo partijos nario V. Gapšio interpeliacijos istoriją, G. Landsbergis teigė, jog „mūsų užduotis šiandien – kreiptis į Konstitucinį Teismą dėl išaiškinimo, ar Seimo narys V. Gapšys ir jo darbas Seime nepažeidžia Konstitucijos. Palaukime Teismo išvados“.

Komentuodamas pastaruosius skandalus krečiančius valdančiąją daugumą ir Žemės ūkio ministeriją, partijos pirmininkas sakė, jog tokia gausa ikiteisminių korupcinių tyrimų – netoleruotina ir negalima sėkmingai veikiančioje Vyriausybėje.

„Daugelis darbų, kurie siejami su šia valdančiąja dauguma – su kriminaliniu kvapeliu. Net koalicija jau pavadinta kriminaline. Šiuo metu Nacionalinėje žemės tarnyboje (NŽT) pradėta dešimt ikiteisminių tyrimų, susijusių su korupcija. Tai nėra tarnyba, kuri dirba Lietuvai ir jos žmonėms. Buvęs vidaus reikalų ministras galimai prekiavo įtaka – tai dar viena istorija, kuri kelia didelį rūpesti. Aš abejoju, ar ši Vyriausybė pajėgi viską sutvarkyti. Šie ikiteisminiai tyrimai byloja apie sistemines problemas ir tarnybos nepriežiūrą. Taip pat kalbama ir apie ministrės V. Baltraitienės interpeliaciją. Naujausias skandalas – neteisingai panaudojome ES paramą maistui nepasiturintiems žmonėms pirkti. Ne tik, kad nepanaudojome paramos teisingai, bet dar ir turėsime gražinti 332 000 EUR ES fondams. Taip pat pienininkų skandalas, kai jais nesirūpinta pastaruosius ketverius metus, NŽT skandalai, girti vairuotojai iš tos pačios tarnybos. Ar žemės ūkio ministrė gerai atlieka savo pareigas? Aš manau, kad ne“, – pažymėjo G. Landsbergis.

Vertindamas pastaruosius „Panama papers“ nutekintų dokumentų ir mokesčių slėpimo skandalus, europarlamentaras teigė, jog „galima padaryti keletą išvadų. Pirmoji – viešumas veikia. Stipri žiniasklaida ir tiriamosios žurnalistikos specialistai gali nuveikti nepaprastai daug. Kreipiausi laišku į EK Prezidentą Jean-Claude Juncker, kviesdamas prisidėti prie paramos žurnalistams, kurie savo rankose turi visą informaciją. Tokius paramos instrumentus turi ir Jungtinės Amerikos Valstijos ir Australija, tačiau tokio instrumento nėra ES. Tai reikia keisti. Antras dalykas – pasibaigus šiam skandalui bus padarytos išvados, ir daugelis vyriausybių laikančių ofšorines sąskaitas bus priverstos griežtinti kontrolę, keisti tvarką, skaidrinti sistemą. Kitą vertus, dar ne visa informacija paskelbta, tad labai gali būti, jog dar paaiškės faktų ir apie ES pareigūnus“.

Visą interviu su TS-LKD partijos pirmininku G. Landsbergiu galite peržiūrėti čia:
http://vod.ziniur.lt/opozicija20160408_output_720p.mp4?1460094398

Tėvynės SąjungaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra