G. Bigelytės poezija ir ne tik – knygoje „Jausmų gama“

Autorius: Data: 2013-01-30 , 10:39 Spausdinti

G. Bigelytės poezija ir ne tik – knygoje „Jausmų gama“

Ugnė GALADAUSKAITĖ, LRT televizijos laida „Panorama“, LRT.lt

Daugiau nei tris dešimtmečius ji žavėjo televizijos žiūrovus elegancija, balso tembru ir grožiu. Kaip diktorę ją žinojo visi, tačiau mažai kas buvo girdėjęs Gražinos Bigelytės sukurtų eilėraščių. Praėjus kiek daugiau nei trejiems metams po jos mirties, pristatyta G. Bigelytės kūrybos knyga „Jausmų gama“.

Jauni „Vilniaus klarneto“ muzikantai pasitiko buvusios Lietuvos televizijos diktorės G. Bigelytės kolegas, draugus, bendramokslius ir gerbėjus, susirinkusius į jos poezijos knygos pristatymą.

Pasak sūnų, ši knyga buvo jos svajonė, tačiau kuklumas vis neleido jos išspausdinti.

„Sakė; gal jūs padarykite tai, kai manęs jau nebus, ir tada visuomenė tegu vertina mano kitą „aš“. Jos kitas, lyriškasis „aš“, kurį mes šeimoje puikiai žinojom ir atsispindėjo poezijoje. Labiausiai tai ir norėjosi parodyti“, – teigė G. Bigelytės sūnus Viktoras Bulavas.

Kartu su G. Bigelyte dirbusi ir iki šiol LRT televizijoje tebedirbanti Regina Jokubauskaitė sako žinojusi apie kolegės pomėgį rašyti eiles, tačiau niekada jų netekę skaityti. Puikus sąmojis, optimizmas ir ryžtas – savybės, kuriomis G. Bigelytė pirmiausia sužavėdavo.

„Aš prisimenu, kad ji visada drausmindavo mane, pamačius kažkokią niūrią veido išraišką ar kažkokį nusiminimą, neduok Dieve, ašaras akyse. Ji bardavosi: kaip tu drįsti? visa Lietuva norėtų tavo vietoje būti, o tu čia dar tokias išraiškas ir nuotaikas skleidi. Tu turi džiaugtis ir eiti pakelta galva. Visą gyvenimą ji ir ėjo pakelta galva“, – prisimena LRT televizijos laidų vedėja R. Jokubauskaitė.

Pasak knygą sudariusios žurnalistės Nijolės Baužytės, visuose eilėraščiuose jaučiama liūdesio gaida: kodėl Dievas ir gamta atima jaunystę, grožį ir jėgas? Tačiau, pasak N. Baužytės, ji visada buvo garbinimo objektas.

„Ji kiekvieną ar bent kas antrą vakarą pasirodydavo, ji tapo šeimos nariu, į ją lygiuodavosi šukuosena, rūbais, kalbėjimo maniera. Moksleiviams sakydavo: va taip reikia kalbėti, kaip Gražina kalba. Tai buvo etalonas tam tikras“, – sakė LRT televizijos žurnalistė N. Baužytė.

G. Bigelytė 1956-aisiais, nurungusi apie 200 pretendentų, tapo radijo diktore. Televizijos ekrane pasirodė 1957-aisiais kartu su Juozu Baranausku ir ilgiems dešimtmečiams tapo televizijos veidu, vėliau – tikra primadona. Vedė tuometinėje Sovietų Sąjungoje populiarius koncertus, konkursą „Vilniaus bokštai“, laidą moterims „Šeimininkės rytmetis“.

kino-teatr.ru nuotr.

Uncategorized , , , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra