Františekui Kupkai skirtu filmu užbaigiama

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

2009 m. rugpjūčio 13 d., ketvirtadienį, 17 val. Nacionalinės dailės galerijos auditorijoje (Konstitucijos pr. 22, Vilniuje) rodomas paskutinis projekto „Spalvų ir garsų dialogai. Mikalojaus Konstantino Čiurlionio ir amžininkų kūryba“ kino programos filmas, „Františekas Kupka, spalvų simfonijų kūrėjas ir kosmoso tapytojas“. Režisierė Daniela Gebota. Prieš seansą susitikimas su režisiere. Įėjimas į kino seansą nemokamas.

Antroji kino filmų programa vyks spalio–gruodžio mėnesiais, kai Nacionalinėje dailės galerijoje bus eksponuojama tarptautinė paroda „Šaltojo karo metų modernizmas. Menas ir dizainas: 1945–1970“.

Keturis ketvirtadienius Nacionalinės dailės galerijos auditorijoje organizuojami kino vakarai kvietė susipažinti su M. K. Čiurlioniu ir jo amžininkų asmenybėmis ir kūryba. Šį filmų ciklą užbaigs 2008 metais čekų režisierės D. Gebovos sukurta dokumentinė juosta „Františekas Kupka, spalvų simfonijų kūrėjas ir kosmoso tapytojas“. Tai pasakojimas apie čekų modernizmo pradininką, pasauliniu mastu pripažintą dailininką F. Kupką. Prieš seansą filmą pristatys režisierė.

Ši kino programa – programos „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009 m.“ projekto „Spalvų ir garsų dialogai. Mikalojaus Konstantino Čiurlionio ir amžininkų kūryba“ Nacionalinėje dailės galerijoje dalis. Projektą sudaro birželio 21–rugpjūčio 23 d. veikianti paroda „Spalvų ir garsų dialogai. Mikalojaus Konstantino Čiurlionio ir amžininkų kūryba“, birželio 22 d. – surengta tarptautinė mokslinė konferencija „Tarp tylos ir garso. Meno idėjų migracija M. K. Čiurlionio ir amžininkų kūryboje“, birželio 30–liepos 20 d. eksponuota taktilinė paroda neregiams ir silpnaregiams „Magiškasis M. K. Čiurlionio pasaulis. Zodiakas“ ir kino filmų demonstravimas.

Nacionalinėje dailės galerijoje
rodoma XX a. Lietuvos dailės ekspozicija, iki rugpjūčio 23 d. pristatoma tarptautinė paroda „Spalvų ir garsų dialogai. Mikalojaus Konstantino Čiurlionio ir amžininkų kūryba“. Galerijoje taip pat veikia: Informacijos centras, Edukacijos centras, lankytojų laukia kavinė.

Prieš kino seansus siūlome aplankyti Nacionalinę dailės galerijos ekspoziciją ir parodą.

Filmų peržiūrą tęsime spalio-
gruodžio mėn., atidarę tarptautinę parodą „Šaltojo karo metų modernizmas. Menas ir dizainas: 1945–1970“, kuri NDG bus eksponuojama nuo spalio 2 d. iki gruodžio 6 d.

Filmas rodomas originalo kalba su lietuviškais ir angliškais subtitrais.

Įėjimas į kino seansus nemokamas. Ekspozicijos ir parodos lankymas – su lankytojo bilietu.

Papildomą informaciją teikia Nacionalinės dailės galerijos auditorijos programų koordinatorė Živilė Etevičiūtė (tel. 8-5 2195964, el.p. zivile@ndg.lt)
 

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra