Fotoparoda Trakų bažnyčioje įnešė veržlaus gyvenimo ritmų

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

Po šv. Mišių Trakinių atlaiduose, kurie šiemet vyksta jau visą savaitę, Trakų bažnyčioje atidaryta fotoparoda „Trakų Dievo Motina – Lietuvos globėja“.
 
Gausi ir įvairi tiek žanrais, tiek stiliais ekspozicija pasklido po atnaujintą šventovės erdvę ir suteikė šiuolaikiško, veržlaus gyvenimo ritmo. Tai dvylikos Trakų žemės fotografų dovana iškiliai sukakčiai – Trakų Šv. Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčios 600–mečiui.
 
Trakų bažnyčios klebonas dekanas teol. dr. Valdas Gidžiušas pasidžiaugė parodos organizatorės ir dalyvės, jo žodžiais tariant, parapijietės Danos Buinickaitės–Zacharevičienės nuoširdžiu kūrybiniu darbu. Parodos sumanytoja–organizatorė trumpai pristatė parodą, pasidalijo mintimis, kaip gimė ekspozicijos idėja ir pakvietė pasižiūrėti į bažnyčios šventes bei kasdienybę fotografų akimis.
 
Ekspozicijoje, kuri įspūdingai įsiliejo į bažnyčią, įvairiais metų laikais ir laikotarpiais įamžinta praeitis ir dabartis, net nostalgiją keliantys vaizdai. Kai kurių seniau – prieš keliolika ir keliasdešimt metų – darytų fotografijų nuotaika jau liko praeityje, nes visagalis laikas atneša negrįžtamų permainų. Pasak parodos sumanytojos ir įgyvendintojos, buvo stengtasi pateikti kuo platesnį vaizdų, susijusių su Trakų bažnyčia, spektrą.
 
Parodoje eksponuojami D. Buinickaitės–Zacharevičienės, Alfredo Girdziušo, Romualdo Lanko, Viktoro Neliubino, Mindaugo Neniškio, Mindaugo Norkaus, Kęstučio Petkūno, Vytauto Suslavičiaus, Algirdo Subatos, Rimanto Urbonavičiaus, Juozo Vercinkevičiaus, Vytauto Žemaičio nuotraukos.
 
Susikaupimo, gražios šventės jausmus stiprino, į naujų pažinimų pasaulį vedė ir puikiai skambėjęs Trakų meno mokyklos fanfarinio orkestro (vadovai Tadas Šileika ir Arvydas Mišeikis) koncertas.
 
Parodos rengėjas yra Lietuvos istorijos laikraštis „Voruta“ ir Viešoji įstaiga „Vorutos“ fondas.
 
Autorės nuotr.
 
Nuotraukose:

1.  Parodos sumanytoja D. Buinickaitė–Zacharevičienė pristato parodą
2, 3, 4. Įsimintinos akimirkos iš parodos „Trakų Dievo Motina–Lietuvos globėja“ atidarymo

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra