Fotografijų parodoje ir šalia jos – konstruktoriaus R. Martinkėno velomobiliai

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

2010 m. rugsėjo 10 d., penktadienį, Šiaulių „Aušros“ muziejaus padalinyje – Dviračių muziejuje – vyks konstruktoriaus Rimanto Martinkėno sukonstruotų velomobilių fotografijų parodos „Velomobilis vizijose ir realybėje“ atidarymas.
 
Lankytojai galės išvysti vieną iš R. Martinkėno sukonstruotų velomobilių, prie muziejaus pasivažinėti šiomis transporto priemonėmis. Per Šiaulių miesto šventę „Šiaulių dienos 2010“ vyksiančiame parodos atidaryme dalyvaus ir patirtimi dalinsis parodos autorius.
 
R. Martinkėnas – technikas-mechanikas, biotransporto priemonių gamintojas ir populiarintojas. 1986–1990 m. buvo aktyvus biotransporto klubo „Vekta“ narys. Pagaminęs pirmuosius velomobilius, 1986–1989 m. dalyvavo velomobilių festivaliuose-konkursuose, vykusiuose Šiauliuose. 1988 m. R. Martinkėnas apdovanotas Maskvoje leidžiamo žurnalo „Izobretatel i racionalizator“ („Išradėjas ir racionalizatorius“) diplomu už geriausiai pagamintą velomobilį MR-2 „Beata“. Šiuo velomobiliu 1989 m. vykusiame velomobilių maratone distanciją Vilnius–Šiauliai jis įveikė per 8 val. ir laimėjo trečiąją vietą.
 
Nuo 1989 m. R. Martinkėnas gyvena, konstruoja ir gamina velomobilius Šiauliuose. Yra pagaminęs apie 35 įvairių konstrukcijų biotransporto priemones, viena iš tokių – MR30, skirta Tomui Šernui, vieninteliam likusiam gyvam Medininkų tragedijos liudininkui.
 
Parodoje pristatomose R. Martinkėno fotografijose užfiksuoti paties autoriaus sukonstruoti velomobiliai: MR27 „Spungė“, MR24 A „Spungė“, MR25 „Žiogas“, MR27 „Uodas“, MR28 „Capella“, MR29 „Vapsva“, MR30, MR31 „Hesperija“, MR31 „Hesperija“ GT, MR33 „Laumžirgis“, MR34 „Volungė“, MR35 „Avocete“, MR36 „Tinagma“, MR37 „Skėrys“, MR38 „Egira“.
 
Apie savo aistrą velomobiliams parodos autorius teigia: „Aš esu vienas iš nedaugelio aistringai besidominčių velomobiliu. Pirmąjį pagaminau 1986 m. Prieš tai buvau dviračių mėgėjas, bet išbandęs velomobilį supratau, kad už paprastą dviratį jis daug kuo pranašesnis.“ Pasak R. Martinkėno, didžiausias velomobilių pranašumas – komfortas. Žinoma, jie ir saugesni už dviračius.
 
Velomobilis – dviejų, trijų ar keturių ratų pedalais varoma, žema ir ilga transporto priemonė. Vairuotojas velomobilyje sėdi atsilošęs ir pedalus mina ištiesęs į priekį kojas. Velomobiliai daugiausiai varomi kojų raumenų jėga. Yra ir rankomis varomų bei kombinuotų – varomų kojomis ir rankomis.
 
Paroda veiks iki 2011 m. kovo 26 d.
 
Organizatorių archyvo nuotr.
 
www.delfi.lt
 
Nuotraukoje: Velomobilis

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra