Fotografijų parodoje „Sieloms druska“ – šv. Teresėlės relikvijų kelionės po Lietuvą akimirkos

Autorius: Data: 2012-09-05 , 08:26 Spausdinti

Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje (Radastų g. 2, IV a. fojė) nuo 2012 m. rugsėjo 3 d. eksponuojama fotografo Juozo Valiušaičio fotografijų paroda „Sieloms druska“.

Parodoje – nuotraukos iš šv. Teresėlės iš Lizjė relikvijų kelionės po Lietuvos bendruomenes. Per 45 dienas buvo aplankyta apie 80 bažnyčių ir parapijų, vienuolynų, pensionų, ligoninių, kalėjimų. Prie relikvijų meldėsi šimtai tūkstančių žmonių. Minios tikinčiųjų plūdo trokšdami bent akies krašteliu pamatyti stebuklingąsias relikvijas. J. Valiušaičiui pavyko užfiksuoti ypatingas kelionės po Lietuvos tikinčiųjų bendruomenes akimirkas, atspindinčias tikėjimo galią, kupinas meilės ir šventumo. Karmelitė šv. Teresė ( 1873–1897) pasėjo neregėtą maldingumą, galintį pajudinti kalnus, gydyti ligas ir grąžinti jėgas, o jos sukurtas „mažasis kelias“, kaip ji vadino dvasinį gyvenimą, šventumui pasiekti, yra suprantamas ir įmanomas įgyvendinti visiems, kurie nori ją sekti, nepriklausomai nuo jų išsimokslinimo. Visgi šios trumpai gyvenusios vienuolės stebuklai tebestebina mus ir šiandien. Jos begalinis pamaldumas ir tikėjimas įkvėpė vilties ir sugrąžino gyvenimą ne vienam tūkstančiui žmonių, todėl šv. Teresės relikvijų atvykimas į Lietuvą sulaukė didžiulio dėmesio.

„Gyvename laike, kai pašaukimas ir pasišventimas nėra tokie svarbūs. Mums greičiau kyla klausimai, kokią naudingą profesiją, kokią aktualią specialybę pasirinkti. Mes nebeklausiame, kuo aš galėčiau kitiems pasitarnauti. Taigi, ar galime mes, šiandienos žmonės, būti kam nors naudingi, reikalingi, svarbūs, įdomūs? Ar galime, kitaip tariant, įberti druskos sielon – kad užsidegtų, kad liepsnotų tikėjimu, viltimi?“ – teigia fotodailininkas J. Valiušaitis, įamžinęs mūsų krašto žmonių pamaldumą ir vienybę atgaivinusios kelionės akimirkas.

Juozo Valiušaičio aistra ir pagrindinė veikla – meninė fotografija, tai liudija ir ši 120-oji autoriaus paroda. Taip pat jis kuria fotofilmus. Yra parengęs filmų apie Vilniaus šventyklas, gaisrą Neringoje, šv. Teresės relikvijų kelionę Lietuvoje. Su Panevėžio Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčios choru bei Katechetikos centru išleido muzikos ir giesmių kompaktinę plokštelę „Bažnyčios širdyje“.

www.bernardinai.lt

Religija , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra