Fotografijų paroda „Tamsioji pasakojimo pusė“

Autorius: Data: 2014-04-24 , 18:27 Spausdinti

 

Balandžio 25 d. Klaipėdos komunikacijų centro parodų rūmuose startuoja LFS Klaipėdos skyriaus rengiamas fotografijų projektas „The Dark Side of the Story / Tamsioji pasakojimo pusė“. Šešėliai ir gotikiniai romanai, Edgar Allan Poe, juodoji arbata ir romas, audra ir vienatvė, miškas naktį, film noir, Prahos Golemas – projekto pavadinimas akimirksniu pritraukia nepaliaujamai augančią įvairių asociacijų grandinę, kuria maitina žmogaus domėjimasis nežinomu.

Tarp to, kas matoma ir kas nematoma vaizduojamasi nepežiangiama riba. Regimas pasaulis ir neregimas, gyvųjų ir mirusiųjų arba žmonių ir magiškų būtybių – jis buvo ir yra mūsų žemėlapiuose – nesvarbu už Letos upės ar už neįžengiamos girios. Kad ir jau minėti gotikiniai romanai – juose būtinai bus niūrus namas, herojus stovės prieš jį kamuojamas lygiomis dalimis baugulio ir smalsumo, kol, taip, atvers duris ir peržengs slenkstį, kirs ribą, kad įžengtų į tamsius namo vidurius. Mokslas, nuojauta ir fantazija žmogui nepaliaujamai primena, kad tai, kas apčiuopiama fizinėmis juslėmis yra tik menka galimo pažinimo dalelė. Yra švelni tamsa, uždengti mylimuosius ar besiilsinčius, bet yra ir baugi nežinios tamsa – neįmanoma išmatuoti jos gelmės, ribų, pažinti, to kas slypi joje. Tai baimę ir smalsumą gimdanti gelmė ir žmogus nenuilsdamas ieško kelių tirdamas jos teritoriją.

Fotografijų projektas „Tamsioji pasakojimo pusė“ kviečia sekti penkių fotografių pastanga prisijaukinti tą nežinios tamsą. Nuo žmogaus grumtynių su savimi siekiant tyrumo iki anapusinio pasaulio blyksnių – visa tai, kas blaškosi suvokimo periferijoje įgauna apibrėžtas formas eksponuojamose fotografijose. Visų dalyvių darbai kalba skirtingas temas, bet visus juos vienija juose tyvuliuojanti tamsa – tiek regima, tiek juntama. Kaip sakė projekto vadovas, LFS Klaipėdos skyriaus pirmininkas, „Pagrindinė gija vienijanti projekte dalyvaujančių fotomenininkų darbus – tamsioji estetikos pusė. Fotografijose dominuojančios tamsios, abstrakčios, iš pažiūros tylios, kiek gotiško ar net mistiško vaizdo konstrukcijos – mąslios tamsių istorijų citatos. Autorių darbuose paslaptimi alsuojantys individualūs pasakojimai, nakties istorijos – sapnų fantasmagorija, trinanti ribas tarp realybės ir fikcijos“.

Tai, kad tamsiąją pusę tiriant paroda atidaroma balandį, po gyvybės šventės Velykų – sutapimas. Bet jis taip pat tampa pasakojimo dalimi ir sufleruoja, kad ribą, slenkstį tarp Čia ir Ten žmogus sukūrė pats, atsisakęs matyti save kaip integralią visumos dalį, atsisakęs pripažinti, kad mirtis ir gyvybė vyksta kartu.

Parodoje bus eksponuojamos penkių kūrėjų fotografijos – Kristinos Sereikaitės, Kristinos Gentvainytės, Lauros Valiukevičiūtės, Geistės Kinčinaitytės ir Jurgos Lucos. Su kai kurių kūryba uostamiesčio auditorija jau galėjo susipažinti, o kitų bus pirma pažintis.

Parodos atidarymas balandžio 25 d., 18 val. KKKC Parodų rūmuose, Aukštoji g. 3, Klaipėda.

Daugiau informacijos:

Projekto kuratorius, LFS Klaipėdos skyriaus pirmininkas

Darius Vaičekauskas

Klaipėda , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra