Fotografijų paroda SVETUR. III

Autorius: Data: 2018-11-19 , 16:18 Spausdinti

Fotografijų paroda SVETUR. III

Algimanto Kezio fotografija

www.voruta.lt

Lapkričio 21 d. (trečiadienį) 17.30 val. „Prospekto“ fotografijos galerijoje (Gedimino pr. 43, Vilnius) atidaroma trečioji ciklo „Svetur“ paroda. „Svetur. III“ parengta iš Lietuvos fotomenininkų sąjungoje saugomo fotografijų archyvo.

Pirmose dvejose ciklo parodose žiūrovai susipažino su autoriais šiuo metu kuriančiais ir gyvenančiais už Lietuvos ribų. Trečioji paroda pakvies galerijos lankytojus prisiminti tai, kas Lietuvos fotografijoje jau įvardijama klasikos epitetu. Be abejo, fotomenininkų sąjungos fotografijų archyve saugoma gerokai turtingesnė išeivijos autorių kolekcija, bet parodai „Svetur.III“ atrinkti trys fotografai siekiant įvairiapusiškai pristatyti kiekvieną iš jų.

Parodoje „Svetur.III“ išvysime Algimanto Kezio, Jono Dovydėno ir jaunesnio kolegos Edžio Jurčio darbus. Visus juos vienija nespalvotas ir kiek dramatiškas žvilgsnis į pasaulį, į supančią aplinką, į šalia esantį praeivį.

Algimanto Kezio fotolakštuose pasaulinės EXPO parodos ir technologiniai pasiekimai bei žmogus tampantis tos technogeometrijos atsvara, judesiu, įkvepiančiu asmeniškumo konstruktyviems industriniams mechanizmams. A. Kezys daugiau nei du dešimtmečius nagrinėjo šią temą, bet vizualinė autoriaus kalba ir nespalvotų fotografijų plastika akivaizdžiai parodo menininko apsisprendimą ir autorinį žvilgsnį. Jonas Dovydėnas Nevados portretų serijoje kiek kitaip žvelgia į šalia greitkelio sutiktus pakeleivius, darbininkus, gyventojus. Autorius priešingai nei A. Kezys neutralizuoja aplinką ir fotografijų žiūrovui pateikia atvirą ir tiesų užfiksuotojo žvilgsnį. Žiūrint į šias fotografijas nebesvarbu kas ką stebi ar fotografas personažą, ar atvirkščiai. Tačiau šalia šių dekontekstualizuotų portretų pateikiamos ir J. Dovydėno panoraminės Jungtinių Amerikos Valstijų miestų fotografijos, kurios byloja, kad visi procesai vyksta permanentiškai besikeičiančioje ir dinamiškoje aplinkoje. Tuo tarpu Edis Jurčys tą dinamizmą laiko savo fotografijų dominante. Serijose „Riedlentininkai“ ir „Keltas“ autorius fiksuoja žmones esančius pastoviame kismo ritme. O judesių mechanika ir neišvengiamumas sukuria nespalvotą akimirkos dramatiką.

Edis Jurčys. Riedlentininkai

Visus tris parodos „Svetur. III“ autorius nesunkiai galėtume patalpinti į lietuvių fotografijos mokyklos apibrėžimą, tačiau galime rasti ir nemažai skirtybių leidžiančių identifikuoti autorių kūrybos lauką ir kontekstą.

Parodą „Svertur III“ sudarė Palmira Barkuvienė ir Gytis Skudžinskas.

Projektas yra dalinai finansuojamas Lietuvos kultūros tarybos.

                      Paroda veiks iki gruodžio 8 d.

                      „Prospekto“ fotografijos galerijos darbo laikas: II–V 12.00–18.00, VI 12.00–18.00.

Fotomenininkai ,Post Your Comments

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra