Fotografijų paroda „Léonard Misonne. Pakeliui…“

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

2010 m. rugsėjo 17 d. 16 val. Lietuvos nacionaliniame muziejuje (Arsenalo g. 1) Lietuvos nacionalinis muziejus, Belgijos Karalystės ambasada Vilniuje ir Valonijos–Briuselio delegacija atidaro fotografijų parodą „Léonard Misonne. Pakeliui…“. Paroda eksponuojama Belgijos pirmininkavimo Europos Sąjungai proga.
 
Spaudos konferencija – rugsėjo 17 d. (penktadienį) 15 val.
 
Paroda veiks iki š. m. lapkričio 14 d.
 
Parodoje „Léonard Misonne. Pakeliui…“ pristatoma vieno iš žymiausių XIX a. pabaigos – XX a. pradžios belgų fotografų L. Misonne‘o kūryba. Pirmą kartą Lietuvoje eksponuojamų tarptautinį pripažinimą pelniusio menininko 60 darbų kolekcija yra puiki galimybė susipažinti su XIX a. pabaigoje susikūrusia piktorialistinės fotografijos mokykla. Svarbiausia piktorialistų kūrybos idėja, kurios laikėsi ir L. Misonne‘as, skelbė, kad fotografija turi būti meniška.
 
L. Misonne’o kūrybos palikimą sudaro daugiau negu 15 000 negatyvų, padarytų 1893–1930 metais. Beveik visa fotografo kūryba apima vieną, išskirtinę gamtos temą ir peizažo žanrą. L. Misonne‘as labai mėgo tobulinti negatyvus – tai darydavo juos apdorodamas, panaudodamas trintuką, plunksną, teptuką. Toks negatyvų apdorojimas leido menininkui kurti įvairias vaizdo interpretacijas. L. Misonne‘as buvo įsitikinęs, kad menas nėra tai, ką gali padaryti visi, priešingai – yra kažkas išskirtinio, ką gali padaryti tik nedaugelis. Šviesa buvo jo kūrybos pagrindas. Tačiau ir šviesą menininkas savo fotografijose mėgo perkurti, išgaudamas ypatingą, tik jo fotografiniams paveikslams būdingą apšvietimą. Naudodamas naujausius fotografijų apdorojimo metodus ir savo paties išrastą metodą, pavadintą „kraštutine riba“, L. Misonne‘as sukūrė savitą estetiką. Metaforiškai įvardytą „kraštutinę ribą“ galima suvokti ne tik kaip fotografijų apdorojimo metodą, bet ir tiesiogiai, kaip ribą, žyminčią skirtumą tarp fotografijos ir piešinio, tarp tikrovės ir iliuzijos. Jis buvo įsitikinęs, kad menininkas savo kūriniui turi įkvėpti sielą, atiduodamas savąją.
 
L. Misonne‘o kūryba ypač žavėjosi ir vertino jo amžininkas Vilniaus fotografas Janas Bułhakas. Fotografijos istorikai L. Misonne‘o kūrybą priskiria vėlyvajam piktorializmui, kadangi svarbiausius savo kūrinius jis sukūrė po Pirmojo pasaulinio karo. Istoriniu požiūriu jo kūryba yra svarbi grandis tarp tradicijos ir modernybės.
 
Lietuvos nacionalinio muziejaus ryšių su visuomene skyrius
Tel.: 262 9426, 8 687 88 685
 
Nuotraukooje: L. Misonne‘o fotografija

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra