Fotografas A. Aleksandravičius Šešuolėlių dvare fotografuoja neįgalių vaikų ir garsių žmonių duetus

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Jau trečia diena atnaujintame Širvintų rajono Šešuolėlių dvare vyksta neįgalių vaikų stovykla, kurioje jie ilsisi kartu su savo tėvais.
 
Labdaros ir paramos fondas „Algojimas“ pirmą kartą Lietuvoje vykdo projektą – bendrą sveikų ir neįgalių vaikų kūrybiškumo ir tolerancijos stovyklų ciklą „Bajoriška vasara dvaruose ir sodybose“. Stovykla truks dar dvi dienas.
 
„Stovykloms parinkome neeilines vietas, o atjautą, pagalbą silpnesniam nusprendėme sveikiems vaikams ugdyti remdamiesi senosiomis bajoriškomis tradicijomis“, – lrytas.lt sakė fondo vadovė Aušra Stančikienė.
 
Iš viso stovyklose viešės 56 neįgalius vaikus auginančios šeimos. Bendras stovyklų dalyvių skaičius – apie 250. Projektą remia Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, OSFL projektai. Taip pat idėją jau parėmė privatūs rėmėjai – kas maistu, kas paslaugomis, o kas žmogiškaisiais ištekliais.
 
Rytoj, rugpjūčio 5 dieną (ketvirtadienį), 18 valandą, organizatoriai kviečia geros valios žmones atvykti į „Bajoriškos vasaros“ labdaros koncertą. Specialią muzikinę programą atliks Kauno Šampaninis choras (vadovas Raigardas Tautkus), programoje dalyvaus istorijos profesorius Alfredas Bumblauskas, Lietuvos bajorų karališkosios sąjungos pirmininkas Jonas Ragauskas.
 
Šešuolėlių stovykla jungia ir kitą fondo vykdomą projektą – „neGalios nePaliesti“. Į dvarą atvyko būrys žymių Lietuvos asmenų, kurie dalyvavo bendroje fotosesijos su neįgaliais vaikučiais. Tai bendras projektas su garsiu fotomenininku Algimantu Aleksandravičiumi.
 
Pagrindinė šio projekto idėja – sugretinti dvi skirtingai visuomenėje vertinamas žmonių grupes. Mat Lietuvoje vis dar įprasta, kad prie žinomo žmogaus daugeliui norisi prisiliesti, žavėtis, o nuo neįgaliojo – nusisukti, pasitraukti atokiau. Bendra įžymybės ir neįgalaus vaiko nuotrauka paskatins susimąstyti, atrasti šių žmonių panašumus. Su neįgaliais vaikais jau fotografavosi Nerijus Juška, Eglė Špokaitė, Livetos, Petro ir Ingridos Kazlauskų šeima.
 
Po fotosesijų „Algojimas“ planuoja išleisti fotografijų albumą, rengti kilnojamąsias parodas, viešas diskusijas negalios priėmimo ir tolerancijos tema įvairiose šalies vietose.
 
www.lrytas.lt

Autoriaus nuotr.

 
Nuotraukose:
 
1. Nerijus Juška ir Jekaterina
2. Evelina Anusauskaitė ir Erikas
3. Kazlauskai ir Erika
4. Eglė Špokaitė ir Miglė

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra