Folkloro stovykla Dieveniškių istoriniame regioniniame parke

Autorius: Data: 2013-07-23 , 13:25 Spausdinti

Dieveniškių istorinio regioninio parko direkcija jau antrus metus iš eilės organizuoja projektą „Vaikų ir jaunimo folkloro stovykla“, iš dalies finansuojamą LR Kultūros rėmimo fondo. Stovykloje vaikai mokėsi lietuviškų kalendorinių švenčių papročių, įvairiausių žaidimų, patarlių, dainų. Jaunieji stovyklautojai buvo supažindinti su Dieveniškių krašto tradicijomis.

Kaip ir praeitais metais stovykloje buvo siekiama gilinti Šalčininkų rajono vaikų ir jaunimo žinias apie savo krašto tradicijas, papročius, folklorą, amatus, kultūros paveldą.

Stovykloje dalyvavo 30 vaikų iš įvairių Šalčininkų rajono vietų: Dieveniškių, Čiužiakampio, Poškonių, Rimašių, Padvarių, Kalvių, Bėčionių, Stalgonių, Pupiškių ir Šalčininkų.

Pirmoji stovyklos diena prasidėjo įprastine veikla – dalyvių registracija, saugaus elgesio instruktažu, dalyvių prisistatymu, susipažinimo žaidimais, rateliais.

Atvykusieji visą savaitę nuo 10 iki 17 valandos intensyviai mokėsi lietuvių liaudies dainų, šokių, ratelių, žaidimų, klausėsi paskaitų apie lietuvių liaudies kalendorines šventes, gamino Užgavėnių kaukes, liejo ir suko natūralaus bičių vaško žvakes, rinko įvairius žolynus.

Visa tai ką išmoko, padarė kartu su užsiėmimų vadovėmis Vita Gvazdaitiene ir Dieveniškių istorinio regioninio parko vyr. specialiste Juste Šalengiene – parodė baigiamajame koncerte. Į uždarymo šventę atvykę tėveliai, vietos bendruomenės nariai, kiti svečiai išvydo 40 min. trukmės nuotaikingą lietuvių liaudies kalendorinių švenčių motyvais pastatytą muzikinį spektakliuką „Juzė dykaduonis“.

www.vstt.lt

Nuotraukoje: Stovyklos metu buvo sukurtas folkorinis spektaklis apie kalendorines šventes

Parkai , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra