Folkloro ansambliui „Alka“ 35 – eri!

Autorius: Data: 2016-04-05 , 11:29 Spausdinti

Folkloro ansambliui „Alka“ 35 – eri!

Balandžio 9 d., šeštadienį 15.00 val. Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijoje (Statybininkų pr. 2) vyks folkloro ansamblio „Alka“ 35-erių metų jubiliejinis renginys, spektaklis „Už stalelio sėdau“.

„Už stalelio sėdau“ – folkloro spektaklis, sukurtas iš autentiškų pasakojimų ir dainų, perpintas muzikos ir šokių iš Mažosios Lietuvos. Veiksmas vyksta Klaipėdos krašto karčemoje, kur po turgaus susitinka ūkininkai, amatininkai ir žvejai, buvę kaizerio kareiviai ir tekėti subrendusios merginos, kaimynai, draugai ir mažai pažįstami. Čia ne tik gurkšnojamas alus, bet ir susipažįstama, vyksta sandoriai, dalijamasi turgaus įspūdžiais ir patirtimi, pasakojamos naujienos ir paslaptingos istorijos. Susiburia draugiška kompanija, kurioje netrūksta ryškių charakterių, asmenybių, šmaikštumo ir šaunumo. Šeimininkauja linksma „šinkorka“ ir jos dukrelė, retsykiais į savo kalbą įterpdamos vokiškų žodelių… Per pamokos trukmės vaidinimą šmėsteli svarbiausi to meto Klaipėdos krašto bruožai, kai kam pažįstami iš šeimos, kai kurių skaityti Simonaitytės ar Zudermano kūriniuose. Šioje berods smagioje vakaronėje pasigirs ir dramatiškų gaidų… Orūs ir praktiški klaipėdiškiai buvo nuoširdūs, draugiški, kaimyniški, pagarbiai vertinantys save ir kitą žmogų, o jų moralinės vertybės tikrai dar nepaseno.

Scenarijaus autorė ir režisierė Dalia Kiseliūnaitė, kapelos vadovė Ingrida Žmijauskienė, scenografas Andrius Sirtautas, choreografas Vidmantas Mačiulskis. 

Maloniai kviečiame dalyvauti.

Renginys nemokamas

Pagarbiai,

organizatorius – Klaipėdos etnokultūros centras

Etninė kultūra , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra