Flotilės admirolas K. Macijauskas dalyvavo Baltijos šalių karinių jūrų pajėgų vadų susitikime Rygoje

Autorius: Data: 2012-02-22 , 09:00 Spausdinti

2012 m. vasario 21 d. Lietuvos karinių jūrų pajėgų (KJP) vadas flotilės admirolas Kęstutis Macijauskas dalyvavo Baltijos šalių karinių jūrų pajėgų vadų darbo susitikime Rygoje (Latvija).

Susitikime Lietuvos KJP vadas flotilės admirolas Kęstutis Macijauskas su kolegomis Latvijos KJP vadu jūrų kapitonu Rimantu Štrimaičiu (Rimants Štrimaitis) ir laikinai einančiu Estijos KJP vado pareigas komandoru Ivo Värk pasidalino informacija apie šalių karinių jūrų pajėgų veiklą praėjusių metais, Baltijos šalių karinių jūrų pajėgų bendradarbiavimą pagal trišalį Baltijos šalių jūrų eskadros BALTRON projektą, taip pat aptarė klausimus, susijusius su šių metų eskadros veikla ir bendrais mokymais jūroje. Taip pat vadai kalbėjo apie kitų metų BALTRON plano ir biudžeto, šalių skiriamo eskadros vadovybės personalo ir laivų klausimais.

Baltijos šalių KJP vadų darbo susitikimai organizuojami du kartus per metus vis kitoje Baltijos šalyje.

Bendradarbiaudamos karinėje srityje 1998 metais Lietuva, Latvija ir Estija įkūrė Baltijos priešmininės kovos laivų eskadrą BALTRON – trišalį greitojo reagavimo karinį jūrų junginį. Pagrindinis šio junginio tikslas – jūrinių minų paieška ir nukenksminimas, Baltijos valstybių teritorinės jūros ir išskirtinės ekonominės zonos saugumo stiprinimas, trišalio bendradarbiavimo didinimas, Baltijos ir kitų NATO šalių KJP bendradarbiavimas. Kartu šis junginys tarnauja ir kaip pasiruošimo dalyvauti NATO junginiuose platforma.

Rotuodamosios Baltijos šalys skiria savo laivus dalyvauti eskadros operacijose ir tarptautinį eskadros štabą. Lietuvai tarptautiniame BALTRON štabe 2012 m. atstovauja eskadros štabo viršininko pareigas einantis kapitonas leitenantas Egidijus Oleškevičius, štabo ryšių ir komunikacinių sistemų karininkas kpt. ltn. Egidijus Mickus bei štabo administratorius štabo laivūnas Tomas Donauskas. Pirmam šių metų pusmečiui BALTRON eskadrai yra priskirtas Lietuvos KJP priešmininis laivas KURŠIS M54, vadovaujamas komandoro leitenanto Tado Jablonskio.

Plėtodamos BALTRON projektą Baltijos šalys taip pat yra įsteigusios Ryšio specialistų mokymo centrą Estijoje, Narų mokymo centrą, Priešmininės kovos mokymo ir įrangos aptarnavimo centrą Latvijoje, Laivų denio įrangos ir ginkluotės aptarnavimo centrą Lietuvoje.

Karinių jūrų pajėgų atstovas civilių ir karių bendradarbiavimui kapitonas leitenantas Antanas Brencius, tel. 8 46 391 207, mob. 8 698 18 196

www.kam.lt

Lietuva - Latvija , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra