Finansų ministerija siūlo nepritarti lengvatiniam PVM būtiniausiems maisto produktams

Autorius: Data: 2012-04-06 , 15:42 Spausdinti

Šarūnas ČERNIAUSKAS

Kitą trečiadienį, 2012 m. balandžio 11 d., Vyriausybė svarstys siūlymą nustatyti lengvatinį pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifą būtiniausiems maisto produktams. Finansų ministerija pasisako prieš šią lengvatą: esą iš to išloš tik prekybininkai. Ministerija taip pat pastebi, kad Lietuvoje maisto kainos pastaraisiais metais augo trečdaliu greičiau nei Lenkijoje ir – tai esą įrodo, kad PVM tarifas nėra lemiamas veiksnys.

Vyriausybės svarstomame projekte siūloma lengvatinį 9 proc. PVM tarifą nustatyti vienuolikai maisto produktų grupių: duonai, miltams, makaronams, kruopoms, pieno produktams, aliejui, mėsos produktams, paukštienai, žuvies produktams, druskai ir cukrui.

Finansų ministerijos pateiktame nutarimo projekte siūloma lengvatai nepritarti ir teigiama, kad dėl to biudžetas per metus negaus apie 660 mln. litų pajamų.

Ministerija taip pat remiasi Valstybės kontrolės 2006 m. atlikto audito ataskaita, kurioje teigiama, kad „didžiausią naudą iš lengvatinio PVM tarifo gauna ne prekių vartotojai, o įmonės, tiekiančios lengvatiniu PVM tarifu apmokestinamas prekes, nors lengvatinio PVM tarifo taikymas turėtų duoti tiesioginę naudą vartotojams.

Remdamasi ES statistiniais duomenimis, Finansų ministerija taip pat nurodo, kad PVM toli gražu nėra vienintelis kainų augimo faktorius.

„Nagrinėjant ES statistikos tarnybos statistinius duomenis, darytina išvada, kad 2010-2011 metais maisto produktai Lietuvoje sparčiai brango net ir nekintant PVM tarifui. Taip pat palyginus maisto produktų kainas Lietuvoje su maisto produktų kainomis Lenkijoje, t. y. ES valstybėje narėje, su kurios prekių ir paslaugų kainomis paprastai yra lyginamos atitinkamų Lietuvos prekių ir paslaugų kainos, matyti, kad 2010-2011 metų mėnesiais, palyginti su 2009 m. gruodžio mėn., maisto produktų kainos Lietuvoje didėjo vidutiniškai trečdaliu sparčiau nei Lenkijoje, o bendras ES kainų vidurkis didėjo perpus mažesniu tempu, nei Lietuvoje. Tai rodo, kad Lietuvoje parduodamų maisto produktų kainą dažniausiai lemia ne vien PVM tarifo dydis, bet ir kitos priežastys“, – konstatuojama rašte, kurį pasirašė ministrė Ingrida Šimonytė.

www.delfi.lt

Eriko Ovčarenko (15 min.lt) nuotr.

Vyriausybė , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra