Finansinis stabilumas ir reformos – europiečių gerovei užtikrinti

Autorius: Data: 2013-10-16 , 15:06 Spausdinti

Trečiadienis, 2013 m. spalio 16 d. (Vilnius)

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino šiandien Seime prasidėjusios Tarpparlamentinės Europos Sąjungos ekonomikos ir finansų valdysenos konferencijos dalyvius. Konferencijoje aptariamas nacionalinių parlamentų dalyvavimas formuojant ir įgyvendinant ryžtingesnes ekonomines, biudžeto ir fiskalinės politikos reformas.

„Kalbėdami apie finansinį stabilumą, kalbame apie visų Europos Sąjungos piliečių socialinę gerovę. Todėl sprendimų, dėl kurių tarsitės Vilniuje, matas turi būti ne tik trumpalaikis BVP augimas ar kitų metų biudžeto asignavimai, bet ir tai, kokioje Europoje norime gyventi po 10 ir daugiau metų“, – sakoma šalies vadovės sveikinime.

Prezidentės teigimu, siekiant pažaboti ekonominę krizę, buvo priimti ryžtingi sprendimai įvedant fiskalinę drausmę. Šių sprendimų įgyvendinimas valstybėse narėse reikalauja drąsių ekonominių ir finansinių reformų. Šalies vadovė pabrėžė, kad tik įgyvendinę šias reformas, galime užtikrinti ilgalaikį konkurencingumą, stabilų ekonomikos augimą ir naujų darbo vietų kūrimą.

„Tik įgyvendinę reformas galėtume rasti ir pritaikyti tinkamas ekonomikos skatinimo priemones, kurios kurtų didžiausią pridėtinę vertę ne tik valstybės mastu, bet būtų juntamos ir piliečiams“, – sakoma sveikinime.

Šalies vadovė pažymėjo, kad Europos finansiniam stabilumui užtikrinti būtinas ir nuoseklus įstatymų keitimas. Anot Prezidentės, finansinę drausmę, mokesčių surinkimą ir skaidrų verslą galima užtikrinti tik garantavus, kad mokesčiai apskaičiuojami ir panaudojami veiksmingai, nedaroma nuolaidų privilegijuotoms grupėms.

Prezidentė konferencijos svečiams palinkėjo konstruktyvių diskusijų Vilniuje ir sėkmingo darbo europiečių labui grįžus namo.

Prezidentės spaudos tarnyba

www.lrp.lt

Prezidentė Dalia Grybauskaitė , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra