Finansinės drausmės sutartis naudinga visoms ES šalims

Autorius: Data: 2012-01-30 , 15:00 Spausdinti

Pirmadienis, 2012 m. sausio 30 d. (Vilnius).

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Briuselyje dalyvavo neformaliame Europos Vadovų Tarybos posėdyje. Susitikime buvo pritarta Europos finansinės drausmės sutarčiai. Taip pat buvo svarstomos priemonės Europos ekonomikos augimui ir užimtumui skatinti.

Prezidentės teigimu, naujoji finansinės drausmės sutartis yra naudinga visai Europos Sąjungai, nes įves privalomą nuostatą, jog šalies biudžetas turi būti subalansuotas arba perviršinis. Šią nuostatą euro zonos narės ir prie sutarties prisijungusios kitos ES valstybės privalės įteisinti savo nacionaliniais įstatymais.

Pasak Lietuvos vadovės, tai griežtas įpareigojimas šalims laikytis fiskalinės drausmės, kuris padės įveikti užsitęsusią euro zonos skolų krizę, užtikrins stabilumą ir užkirs kelią finansiniam populizmui.

Lietuva ketina prisijungti prie šios sutarties. Mūsų valstybė ir dabar įgyvendina Europos stabilumo ir augimo pakte numatytas finansinės drausmės priemones. 

ES valstybių ir vyriausybių vadovų diskusijose taip pat daug dėmesio bus skiriama užimtumo, smulkiojo ir vidutinio verslo skatinimui, vieningos rinkos stiprinimui.

Prezidentės spaudos tarnyba

www.lrp.lt

Lietuva - Belgija , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra