Filmų festivalio „JŪS MŪSŲ ŠIRDYSE“ vaizdo juostose – autentiški partizaninių kautynių epizodai, okupacinio pasipriešinimo vadų sumanumas ir kovų taktikos keitimo etapai

Autorius: Data: 2018-10-12 , 13:03 Spausdinti

Filmų festivalio „JŪS MŪSŲ ŠIRDYSE“ vaizdo juostose – autentiški partizaninių kautynių epizodai, okupacinio pasipriešinimo vadų sumanumas ir kovų taktikos keitimo etapai

www.voruta.lt

Šiemet Lietuva švenčia Lietuvos 100-metį, kai 1918 m. vasario 16 d. buvo paskelbtas Lietuvos Nepriklausomybės aktas. Tačiau Lietuvos istorija – negailestingų kovų už laisvę ir nepriklausomybę kronika. Ilgametis ir įvairiaformis tautos pasipriešinimas užima deramą vietą mūsų istorijoje ir žmonių atmintyje.

                      Vienas reikšmingiausių ir dramatiškiausių mūsų naujausiųjų laikų istorijos laikotarpių yra tuoj po Antrojo pasaulinio karo pabaigos Lietuvoje vykęs organizuotas partizaninis ginkluotas pasipriešinimas nukreiptas prieš tuo metu įsigalintį Baltijos šalyse sovietų totalitarinį režimą.

Lietuvos – informacinio karo frontas, riba, per kurią mėgina peržengti imperija su savo ideologija. Partizanai puolami apgalvotai, nes jų kova yra viena iš lietuviškos tapatybės pagrindų. Mums būtina apie tai kalbėti, rodyti ir demonstruoti ne tik sau, bet ir jaunimui

Pokario okupuotos Lietuvos istorija mena partizaninio organizuoto pasipriešinimo sąjūdį ir nelygių jėgų kovą su sovietų okupantais; brutalius tautos šviesuomenės masinius trėmimus į Sibiro Gulago stovyklas. Išlikusių gyvųjų, laimingai sugrįžusių liudytojų pasakojimai, prisiminimai, KGB archyviniai dokumentai tampa svariais, reikšmingais liudijimais kūrybinių grupių bei autorių sukurtuose filmuose. Tai patriotinio ugdymo vizualinis nematerialus palikimas.

Jau festivalio „JŪS MŪSŲ ŠIRDYSE“ paruošiamųjų darbų metu, – vykdant filmų paiešką bei apklausas, Lietuvos visuomenė parodė didelį susidomėjimą ir pritarimą. Išgirdome norą ir raginimą partizanų ir tremtinių filmų fondą išsaugoti, pratęsti, demonstruoti Lietuvos regionuose jaunąjai kartai.

Filmų festivalio „JŪS MŪSŲ ŠIRDYSE“ kūrybinės grupės bei  atskirų autorių sukurtose vaizdo juostose įamžinti autentiški partizaninių kautynių epizodai, okupacinio pasipriešinimo vadų sumanumas ir kovų taktikos keitimo etapai. Tai Partizanų ir tremtinių istorijos. Pateikiamas žiaurią tremtį sovietiniame Gulage išgyvenusių dalyvių fizinės ir dvasinės kančios. Atskleidžiamas niekšingos parsidavėlių ir išdavikų veiklos pasekmės.

Spalio mėnesį festivalio filmai demonstruojami ir įvairiose Kauno miesto salėse.

Lapkričio mėnesį festivalio filmai demonstruojami Lietuvos regionuose.

Filmų festivalis „JŪS MŪSŲ ŠIRDYSE“ – apie partizanus ir tremtinius. Tai Lietuvos istorinės atminties patriotinio auklėjimo vaizdinė ir pagalbinė priemonė.

Bus parodytas dvidešimt vienas Obelių, Tauragės, Kupiškio, Druskininkų, Marijampolės, Kauno, Vilniaus, Punsko kūrybinių grupių bei autorių filmas. Platus filmų temų ir žanrų spektras – dokumentiniai, vaidybiniai, eksperimentiniai. Bendras filmų laikas – aštuonios su puse valandos.

Spalio mėnesį filmų programa bus skleidžiama Kaune, pagal sudarytą programą skirtingai auditorijai įvairiose vietose  – Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių, Lietuvos švietimo istorijos muziejaus, Kauno pedagogų kvalifikacijos centro salėse.

Lapkričio-gruodžio mėnesiais festivalio „JŪS MŪSŲ ŠIRDYSE“ filmai pagal išankstinę suderintą programą keliaus po įvairius Lietuvos regionus ir Punską.

Filmų festivalio „JŪS MŪSŲ ŠIRDYSE“ paskutinis akordas Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje gruodžio 18 d.  parodytas filmas „Ledo vaikai“.

Festivalio sumanytojas ir vykdytojas

          Lietuvos kariuomenės rezervo karių       

    asociacija Kauno skyrius

        (LKRKAKS vadas ats. kpt. Vytautas Žymančius)

Organizacinis komitetas:

Antana Zinkevičius

Aleksandras Vitkus

Gintautas Tamulaitis

Vytautas Žymančius

Gediminas Jaronis

 

Knygos sudarytojai

     Antanas Zinkevičius ir Aleksandras Vitkus

 

Renginiai , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra