Festivalis „Iš kartos į kartą“ Lietuvos Valstybės atkūrimo dienai paminėti

Autorius: Data: 2015-02-04 , 17:00 Spausdinti

Š.m. vasario 5 – 16 d. Kaune  jau šeštą kartą vyks kasmetinis festivalis „Iš  kartos į kartą“, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo dienai.  Visus, kas neabejingas savo valstybės ateičiai, kviečiame kartu paminėti Vasario 16 – ąją. Festivalio programoje kiekvienas ras jį dominantį renginį. https://www.facebook.com/events/628981170541827/ (paskaitų programa)

XVI-XX a. įvykiams, svarbiems tiek Lietuvai, tiek ir kitoms Europos valstybėms,skirtą renginių ciklą pradėsime vasario 5 d.  dr. Mariaus Sirutavičiaus paskaita „LDK kalbos XVI-XVIII a“. Dažnai galvojama, kad LDK buvo vartojamos vos kelios kalbos, tačiau tai toli gražu netiesa.

Vasario 6 d. Prof. dr. Valdo Rakučio paskaitos „1830-1831 m. sukilimas Lietuvoje: karinis aspektas“ tema – prasidėjusi lietuvių kova dėl nepriklausomos valstybės atkūrimo.Tai yra šių metų festivalio pagrindinė paskaita. Būtent 1830-1831 m. Sukilimo epizodas pavaizduotas festivalio piešinyje (plakate).

Vasario 9 d. Simono Jazavitos  paskaita „Lietuvos raidos alternatyva: Vilniaus krašto klausimas 1939 m. rugsėjį“ supažindins su Vilniaus krašto atgavimo klausimu, kuris dar ir šiomis dienomis kelia daug įvairių interpretacijų. Po paskaitos bus pristatytas filmas „Pavergtųjų sukilimas“ rež. Algis Kuzmickas.

Vasario 10 d. Doc. dr. Rūsčio Kamuntavičiaus paskaita „Lietuva 1800 aisiais“  toliau tęs kasmetinį paskaitų ciklą apie Lietuvos kultūrą.

Vasario 11 d. paskaitų ciklą užbaigs Algimanto Daugirdo unikali paskaita „Lietuviškieji kariniai daliniai Prancūzijos kariuomenės sudėtyje 1812-1815 m.“

Paskaitos vyks Kauno karininkų įgulos ramovėje (II aukštas. Mickevičiaus g. 19. Kaunas) ir VDU HMF (508 auditorija, V aukštas,  Donelaičio g. 52 Kaunas).

Šių metų festivalio naujovė –  Žilvino Rinkšelio  ekskursija „Tautiniai simboliai tarpukario Kauno architektūroje“.

Paskaitos ir ekskursija nemokamos!!!

Kaip ir kiekvienais metais baigiamasis  festivalio akcentas įvyks š.m. vasario 16 dieną – tai koncertas „Iš kartos į kartą“. Jums koncertuos Lietuvos gotikinio roko legendos grupė „Siela“, pagoniško metalo grupė „Juodvarnis“,  filosofinio metalo grupė „Sutemon“ ir folkroko grupė „Aistvara“. Kocertas vyks Puntojazz palėpėje Kęstučio g. 6, Kaunas. Koncerto pradžia 17 val. durys 16 val.

https://www.facebook.com/events/1528120200793760/ (koncerto informacija).

Kviečiame visus vasario 5-16 d. į festivalį „Iš kartos į kartą“ paklausyti žinomų lektorių paskaitų apie Lietuvos istoriją, pasidalinti savo nuomone su bendraminčiais, padiskutuoti su oponentais, susipažinti su tarpukario Kauno architektūra bei paklausyti Lietuvos muzikos grupių, kurių muzikinė kūryba idėjų semiasi iš Lietuvos kultūros ir istorijos lobyno.

Kultūra Renginiai , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra