Festivalis „Muzikos ruduo“ pradeda savo kelionę

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Jau šią savaitę kelionę po Lietuvos ir du kaimyninių šalių miestus pradeda festivalis „Muzikos ruduo“. Kaip ir kasmet, vienas seniausių lietuviškos kamerinės muzikos ciklų pristato savitas programas, naujus ir jau pažįstamus atlikėjus. Nuo 2010 m. lapkričio 7 iki gruodžio 11 d. kamerinės muzikos programos atkeliaus į Marijampolę, Kernavę, Rumšiškes, Žiežmarius, Alytų, Rokiškį, Širvintas, Anykščius, Vilnių. Čia skambės publikos pamėgta lietuvių ir užsienio autorių muzika.

Jau treti metai „Muzikos ruduo“ tampa tarptautiniu renginiu – štai ir šiemet festivalis pradedamas lietuvių muziką pristatančiais koncertais Kaliningrade ir Varšuvoje, o į Lietuvą koncertuoti atvyks kviestiniai užsienio atlikėjai.

Festivalio meno vadovo Roberto Bliškevičiaus teigimu, „Muzikos rudens“ misija – supažindinti su šiuolaikine ir klasikine muzika šalies miestų ir miestelių žmones. „Festivalio koncertuose skambės įvairi muzika. Džiaugiuosi, kad plačiai auditorijai pristatysime publikos įvertintus ir mėgiamus, laiko patikrintus lietuvių autorių kūrinius, greta kurių skambės ir užsienio klasikų opusai. – sako R. Bliškevičius. – Be daugybės kitų autorių, koncertuose skambės ir šiemet garbingas sukaktis švenčiančių žymių kompozitorių Algirdo Martinaičio ir Vytauto Laurušo kūriniai.“

„Muzikos ruduo“ tęsia savo vertingiausią tradiciją – supažindinti Lietuvos klausytojus su Lietuvoje sukurta muzika. Festivalio atlikėjai savo koncertuose pristatys dvidešimt vieno lietuvių kompozitoriaus kūrinius, sumaniai juos gretindami su klasikine kamerine muzika. Dvylikoje skirtingų programų – muzika nuo Čiurlionio iki naujausių talentingiems mūsų atlikėjams dedikuotų kūrinių ir pavyzdžių iš kamerinės muzikos istorijos lobyno.

„Muzikos ruduo“ supažindins su Lietuvoje gyvenusių, kūrusių ir žuvusių žydų kilmės kompozitorių muzika (Edwin Geist, Arno Nadel), įvairiaspalviais chorinės muzikos šedevrais, lietuviško kvarteto, dueto, trio klasika. Viena programų skirta šiemet visame pasaulyje minimiems Fryderyko Chopino metams, kur greta žymiojo kompozitoriaus muzikos, skambės jam dedikuotas Onutės Narbutaitės kūrinys. Vokalinės muzikos koncertas bus skirtas šiemet mus palikusio Rimvydo Žigaičio atminimui – skambės jo kurtos dainos, o M. K. Čiurlionio fortepijoninė muzika ir laiškai primins, kad jau po poros mėnesių pradėsime metus, skirtus šio genijaus šimtosioms mirties metinėms.

„Keliaujančio“ po miestus festivalio atlikėjai – gerai žinomi auditorijai muzikai, kaip Valstybinis Vilniaus kvartetas, kvartetas „Chordos“, dainininkas Liudas Mikalauskas, pianistės Indrė Baikštytė, Šviesė Čepliauskaitė, Jonė Punytė, Virginija Unguraitytė, vokalinis ansamblis „Balsai“, o taip pat koncertuos naujai susibūrę ansambliai ir jaunosios kartos atlikėjai smuikininkas Paulius Biveinis, valtornistas Audrius Dirmauskas, violončelistas Domas Jakštas ir pianistė Kristina Ivanauskaitė-Jucienė, dalyvaus aktorė Virginija Kochanskytė.

Šiemetinio „Muzikos rudens“ svečiai – naujoviškomis koncertų programomis ir originaliomis interpretacijomis pasižymintys solistai – dainininkė Verena Rein iš Vokietijos ir klarnetininkas Rogeris Vigulfas.

Lietuvos kompozitorių sąjungos inicijuotas „Muzikos ruduo“ yra vienas ilgiausiai gyvuojančių festivalių Lietuvoje. Jo istorija prasidėjo 1972 m. ir su keliomis pertraukomis tęsiasi iki šiol. Šiemetinį festivalį jau penktą kartą rengia viešoji įstaiga „Domus artis“ kartu su Lietuvos kompozitorių sąjunga ir Lietuvos kompozitorių sąjungos muzikos fondu.

www.bernardinai.lt

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra