Festivalis „Mėnuo Juodaragis 2010“ – prie žymiosios Velnio duobės

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

Paskutinį vasaros savaitgalį lydės pilnatis, tik šįkart ji patekės virš Velnio duobės – šiemet festivalis „Mėnuo Juodaragis“ vyks tryliktą kartą ir 2010 m. rugpjūčio 27-29 dienomis įsikurs Aukštadvario regioniniame parke, Trakų rajone.

Trys paskutinės vasaros dienos ir naktys kvies post-folk ir nekomercinės muzikos gerbėjus prie velniškai gražių, padavimais apipintų Škilietų ežerų, kur marga Juodaragio stovykla stebins naujomis baltų paslaptimis bei ugninga muzika.
 

Tryliktasis nepriklausomas šiuolaikinės baltų kultūros ir alternatyvios muzikos festivalis bus ypatingas – glaustesnis, labiau jaukus ir kiek kitoks savo pavidalu. Proginė viešnagė Aukštadvaryje, žinoma, pasirinkta neatsitiktinai. Tai unikali vieta, nusėta senosios baltų kultūros paminklais, sugulusiais giliais sluoksniais, gamta žavi gausiomis kalvomis, ežerais ir nepaprastu raganiškumu. Tryliktasis „Mėnuo Juodaragis“ turėtų tapti savotiška duokle idėjiniams šio reiškinio lankytojams ir ištikimiems gerbėjams, todėl siūlo magišką galimybę apsilankyti Aukštadvario miškuose (vėliau festivalis žada grįžti į Zaraso salą).
 
Keletoje „Mėnuo Juodaragis“ scenų po atviru dangumi išvysime mylimus ir gerbiamus Lietuvos muzikantus bei grupes, taip pat įdomius svečius iš užsienio – iš viso daugiau nei 30 kolektyvų ir atlikėjų. Skambės įvairiausios post-folkloro muzikos kryptys ir modernioji kūryba – sunkusis rokas, elektronika, neo-folk, – savitai atskleidžianti turtingą senosios tradicijos palikimą, gyvą šiandienos šviesoje. Festivalyje pasirodys geriausios Lietuvos moderniojo folkloro grupės – „Donis“, „Atalyja“, „Pievos“, „Liberte“, roko legendos „Bix“, metalinės scenos atstovai, ambient/electronic puoselėtojai, etno kolektyvai bei daugelis kitų.
 
Užsienio svečių gretose – legendinis neo-folk klasikas Tony Wakeford su grupe „Sol Invictus“, viena iš žymiausių ukrainiečių etno-roko grupių „Vij“, Latvijos scenos pažibos „Auli“ bei „Enu Kaleidoskops“. Kiti svečiai iš užsienio dar bus paskelbti ir taps maloniomis staigmenomis žiūrovams!
 
Miškingoje festivalio stovykloje taip pat klegės pagausėjęs senųjų amatų kiemas, suksis šokiai, liesis žemės duona ir kris žvaigždės. Lankytojus užims ir tradiciškai plati kultūrinė MJR programa – paskaitos apie mitologiją, kinas, meno ir ekologiniai projektai bei pažintiniai žygiai po paslaptingas Aukštadvario apylinkes.
 
„Mėnuo Juodaragis 2010“ bilietai pradedami platinti birželio 1 d., jų kaina 100 Lt. Šiais metais festivalyje bilietų skaičius ribotas, todėl nuolatinius renginio lankytojus organizatoriai kviečia nedelsti ir pasirūpinti bilietais iš anksto.
 
Bilietus platina bendrovė „Tiketa“ ir baltiškos muzikos krautuvėlė „Ragainė“ Vilniuje (Pilies g.6). Platesnė informacija apie MJR XIII festivalį – svetainėje www.mjr.lt
 
Manto Puidos nuotr.
 
Nuotraukose:
 
1. Kipšo iliustracija (Leonardo Gutausko)
2, 3, 4. Festivalio akimirkos

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra