EVT darbotvarkėje – Lietuvos pirmininkavimo klausimai

Autorius: Data: 2013-10-24 , 09:31 Spausdinti

Trečiadienis, 2013 m. spalio 23 d. (Vilnius)

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvavo Europos Vadovų Tarybos (EVT) posėdyje Briuselyje. Šioje Taryboje daugiausia dėmesio skiriama vienam iš Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai prioritetų – ES vidaus skaitmeninės rinkos kūrimui. Vadovai kalbėjosi apie inovacijų skatinimą, elektroninės prekybos suaktyvinimą, sąlygų verslui elektroninėje erdvėje pagerinimą ir didesnių investicijų pritraukimą, apie europiečių skaitmeninių įgūdžių gerinimą.

Šioje EVT ES lyderiai daug dėmesio skirė inovatyviam verslui ir naujovių skatinimui, kurios padėtų kurti naujas darbo vietas. Buvo kalbama, kaip pritraukti daugiau investicijų į mokslinius tyrimus ir užtikrinti efektyvesnį jų panaudojimą.

Prieš EVT posėdį vyko Trišalis socialinių reikalų aukščiausio lygio susitikimas. Tai ES socialinis forumas, kuriame ES ir pirmininkaujančios šalies vadovai bei pirmininkavimą ES perimsiančių valstybių, darbuotojų ir darbdavių asociacijų atstovai aptarė, kaip spręsti nedarbo problemas, mažinti skurdą ir socialinę nelygybę, gerinti darbuotojų padėtį. Prezidentė šiame susitikime atstovavo ES Tarybai ir jam pirmininkavo kartu su Europos Komisijos Pirmininku José Manuel Barroso  ir EVT vadovu Hermanu Van Rompuy. Šis susitikimas rengiamas du kartus per metus prieš pavasario ir rudens EVT susitikimus.

Apie ES ekonominę ir socialinę politiką vadovai kalbėjo ir EVT posėdyje. Buvo aptarta pažanga įgyvendinant kovai su jaunimo nedarbu skirtas iniciatyvas. Taip pat kalbama apie ekonominių reformų koordinavimą bei bankų sąjungos kūrimą.

Prezidentė EVT posėdyje taip pat pristatė pasiruošimą ES ir Rytų partnerystės šalių vadovų susitikimui Vilniuje, kuris įvyks lapkričio pabaigoje.

Prieš EVT posėdį su ES vadovais Prezidentė kalbėjosi ir apie Lietuvai toliau taikomus prekybos apribojimus ir operatyvią Europos Komisijos (EK) reakciją sprendžiant šį klausimą.

Bendri regioniniai interesai buvo aptarti ir tradiciniame Šiaurės ir Baltijos (NB6) valstybių ir vyriausybių vadovų susitikime.

Roberto Dačkaus nuotr.

Prezidentės spaudos tarnyba

www.lrp.lt

Lietuva - Belgija , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra