Evangelikų reformatų ginčą siūloma spręsti Konstituciniame Teisme

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Dėl evangelikų reformatų bendruomenių ginčo, kuri yra tradicinė religinė bendrija, Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto (TTK) pirmininkas Stasys Šedbaras siūlo kreiptis į Konstitucinį Teismą (KT).
 
TTK vadovas įregistravo kreipimosi į KT nutarimo projektą, kuriuo būtų prašoma išaiškinti, ar teisės aktai, valdininkams leidžiantys spręsti dėl religinės bendruomenės tradiciškumo, neprieštarauja Konstitucijai.
 
KT nuomonės būtų klausiama dėl Religinių bendruomenių ir bendrijų įstatymo nuostatos, pagal kurią Teisingumo ministerijai pavesta nustatyti konkrečios religinės bendruomenės ar bendrijos tradicijų tęstinumą.
 
TTK vadovas sakė kreipimąsi parengęs Seimo kontrolierių įstaigos pažymos dėl Lietuvos evangelikų reformatų bažnyčios sinodo kolegijos skundo prieš Teisingumo ministeriją pagrindu.
 
Kontrolieriams apskųstas Teisingumo ministerijos 2002 metų sprendimas, nustačius tradicijos tęstinumą, suteikti juridinio asmens teises Lietuvos evangelikų reformatų bažnyčios – Unitas Lithuaniae – sinodui, nors Lietuvoje jau veikė kita tradicinė religinė bendrija – Lietuvos evangelikų reformatų bažnyčios sinodo kolegija. Taip Lietuvos Respublikoje ėmė veikti dvi tradicinės evangelikų reformatų religinės bendrijos.
 
Pasak S. Šedbaro, koks bebūtų Konstitucinio Teismo sprendimas, Teisingumo ministerijos sprendimai negalės būti atšaukiami, tad abi bendruomenės išlaikys nustatytą juridinį statusą.
 
„Atgal teisės aktai negalioja, bet šiuo atveju galbūt bus sudarytos galimybės tokių situacijų išvengti ateityje. Mano vertinimu, esami teisės aktai suponuoja, kad tradiciškumui nustatyti turi būti apibrėžti konkretūs, objektyvūs kriterijai, o ne palikta spręsti valdininkams“, – BNS sakė S. Šedbaras.
 
Religinių bendruomenių ir bendrijų įstatymu nustatyta, kad valstybė pripažįsta devynias Lietuvos istorinio, dvasinio bei socialinio palikimo dalį sudarančias tradicines Lietuvoje egzistuojančias religines bendruomenes ir bendrijas: lotynų apeigų katalikų, graikų apeigų katalikų, evangelikų liuteronų, evangelikų reformatų, ortodoksų (stačiatikių), sentikių, judėjų, musulmonų sunitų ir karaimų.
 
Lietuvos Respublikos religinių bendruomenių ir bendrijų įstatymo 10 straipsnio antrojoje dalyje nustatyta, kad naujai susikūrusios (atsikūrusios) tradicinės religinės bendruomenės ir bendrijos įgyja juridinio asmens teises, kai jų vadovybė apie susikūrimą (atsikūrimą) raštu praneša Teisingumo ministerijai ir yra nustatomas konkrečios bendruomenės ar bendrijos tradicijų tęstinumas atsižvelgiant į jos kanonus, statutus bei kitas normas.
 
R. Jurgaičio nuotr.
 
www.lrytas.lt
 
Nuotraukoje: Evangelikų reformatų ginčą siūloma spręsti Konstituciniame Teisme

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra