Evangelijos skelbimas – ir kūrybinis darbas, ir iššūkis

Autorius: Data: 2012-11-12 , 10:36 Spausdinti

Kiekvieno mėnesio ketvirtą dieną 12 val. Trakų Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčioje aukojamos šv. Mišios, skirtos Trakų Dievo Motinos Mergelės Marijos – Lietuvos Globėjos vainikavimo Popiežiaus karūnomis 300 metų (1718 m.) sukakčiai paminėti.

Sekmadienio, 2012 m. lapkričio 4-os dienos, svečias buvo nominuotas Kauno arkivyskupijos vyskupas augziliaras, buvęs „Marijos radijo“ direktorius, kunigas dr. Kęstutis Kėvalas. Po šv. Mišių garbingasis svečias atsakė į „Trakų žemės“ klausimus.

Ekscelencija, šiais metais jau antrą kartą lankotės Trakuose. Koks įspūdis?

Man yra nepaprastai malonu lankytis čia. Atsinaujinusi šventovė ir piligrimystės tradicija, kurią klebonas dekanas Jonas Varaneckas atgaivino savo iniciatyva ir žmonių prisidėjimu, iš tikrųjų yra tarsi nauja era, todėl lankymasis Trakų bažnyčioje ir matymas tokios Tėvynės atgaivos tokioje istorinėje vietoje yra priežastis džiaugtis.

Kada pirmą kartą išgirdote apie Trakų Dievo Motiną – Lietuvos Globėją?

Visai neseniai, prieš keletą metų. Žinia apie ją atėjo dėl tokių sėkmingų atnaujinimo darbų. Dabar galiu giliau susipažinti, kokia yra bažnyčios ir Trakų Dievo Motinos istorija, kaip Kauno arkivyskupijos vyskupas. Trakų Dievo Motina – Lietuvos Globėja man buvo tikrai atradimas ir šioje vietovėje vystomos tradicijos, susijusios su istoriniais įvykiais, mūsų tautai yra labai brangios.

Pasakykite keletą žodžių apie save.

Esu gimęs ir augęs Kaune, Šančiuose. Daug kunigų yra kilę iš Šančių. Mano tėviškė – mėlyno Nemuno vingis, pasak vieno poeto. Iš tikrųjų taip ir yra, labai graži vieta, kaip ir čia Trakai: vanduo, gamta. Mokiausi Šančių vidurinėje mokykloje, vaikų muzikos mokykloje, vėliau buvau įstojęs į Kauno technologijos universitetą, keletą metų mokiausi Radioelektronikos fakultete. Vėliau apsisprendžiau studijuoti Kauno kunigų seminarijoje. 1997 m. vyskupas išsiuntė mane tęsti studijų į Baltimorę JAV. Po visų mokslų grįžau į Lietuvą, darbavausi seminarijoje, įvairiose institucijose, tokiose kaip jaunimo centras, po to ėjau „Marijos radijo“ direktoriaus pareigas, visą į laiką dėsčiau universitete, prisidėjau prie parapijų, Kauno arkikatedros, Kristaus Prisikėlimo bažnyčios veiklos.

Žinoma, kad Kauno arkivyskupija, vadovaujama arkivyskupo metropolito Sigito Tamkevičiaus, yra labai aktyvi. Kokie iššūkiai Jūsų laukia, kadangi esate paskirtas augziliaru?

Dirbsiu tikrai aktyvioje vyskupijoje, kurioje tiek daug iniciatyvų, įvairių darbų, todėl reikia pagalbos. Teks prisiderinti prie arkivyskupo greičio ir padėti, nes žinau lūkestį, jog aš būsiu ta pagalba. Be Dievo pagalbos ir be žmonių paramos esu niekas, todėl atsiduosiu į žmonių rankas. Labai džiaugiuosi, kad galiu darbuotis Kauno arkivyskupijoje, nes man ji sava dėl gyvenamos vietos ir todėl, kad apie ją daug žinau, esu šitos vyskupijos iniciatyvose.

Jūs vaisingai dirbote „Marijos radijuje“. Kaip bus toliau, kas jam vadovaus?

Yra paskirtas naujas „Marijos radijo“ direktorius kunigas Gintaras Blužas. Jis prieš tai dirbo Jonavos parapijos vikaru. Jau keletas savaičių kunigas Gintaras laiko „Marijos radijo“ vairą, matome, kad neblogai sekasi, kad sugeba dirbti su jaunimu, suburti kitus. Tikrai džiaugiuosi, kad jo rankose atsidūrė „Radijo“ vairas.

Mes tikimės, kad Jūs nepamiršite Trakų ir ateityje taip pat čia apsilankysite.

Aišku, kad yra smagu atvykti čia. Kitas dalykas – šventovėse lankymas yra katalikų pareiga. Kaip ir kiti, taip ir kunigas ar vyskupas kviečiami būti piligrimais, tai yra, atvykti į Trakus.

Kokie uždaviniai Jūsų laukia jau prasidėjusiais Tikėjimo metais?

Mūsų pagrindinis iššūkis yra suorganizuoti Naujosios evangelizacijos darbą, kokiu būdu šiais moderniais laikais skelbti Evangeliją. Tai ir kūrybinis darbas, ir iššūkis, reikalaujantys daug pastangų, ieškojimo būdų, kaip prakalbėti šiandienos kartoms, ypač jaunimui. Mokslas, jeigu jis nėra pritaikytas, gali būti atstumiantis, o pritaikytas gali duoti daug vaisių, taigi tikiuosi, kad jį galėsiu panaudoti evangelizacijai.

Labai esame dėkingi, kad Kauno arkivyskupija siunčia į mūsų kraštą kunigus. Kadangi lankotės šiame krašte ir esate Vytauto Didžiojo universiteto dėstytojas, prašau paklausti rektoriaus, kodėl Senuosiuose Trakuose, Vytauto Didžiojo tėvynėje, jis nė karto nesilankė?

Dėkoju už pokalbį.

Kalbėjosi Juozas VERCINKEVIČIUS, Trakai

Autoriaus nuotr.

Nuotraukose:

1. Kauno arkivyskupo metropolito augziliaras vysk. dr. K. Kėvalas ir mons. Vytautas Pranciškus Rūkas Mišių metu

2. Trakų kleb. dek. Jonas Varaneckas ir svečias Kauno arkivyskupo metropolito augziliaras vysk. dr. K. Kėvalas

Trakų žemė. – 2012, nr. 45 (732),p. 1-3.

Trakų bažnyčia , , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra