Europos vyrų krepšinio čempionatui – proginis pašto ženklas

Autorius: Data: 2011-01-20 , 16:17 Spausdinti

Šiais metais Lietuvoje vykstantį Europos vyrų krepšinio čempionatą pasitinka ir Lietuvos paštas. 2010 m. sausio 22 d., šeštadienį, apyvartoje pasirodys naujas pašto ženklas sukurtas specialiai šiam čempionatui. Dailininkės Evelinos Paukštytės kurtame pašto ženkle pavaizduotas skriejantis krepšinio kamuolys, kurį juosia šalies trispalvė.

„Šiemet po 72 metų pertraukos Lietuvoje vėl vyks Europos vyrų krepšinio čempionatas. Tai – išties reikšmingas įvykis, kuris pritrauks krepšinio gerbėjus ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio šalių. Prie šio čempionato garsinimo prisideda ir Lietuvos paštas, išleisdamas proginį pašto ženklą“, – kalbėjo Pašto ženklų leidybos departamento vadovas Vytautas Jastiuginas.

Kartu su nauju pašto ženklu išleidžiami ir pirmos dienos vokas bei suvenyrinis lapas. Naujasis pašto ženklas bus išleistas 180 tūkst. tiražu. Jo vertė – 2,45 Lt.

Ženklo išleidimo dieną Vilniaus centriniame pašte proginiu pirmosios dienos datos spaudu bus antspauduojama šiuo pašto ženklu apmokama korespondencija.

Europos vyrų krepšinio čempionatui skirtas pašto ženklas – ne pirmasis šiai progai išleistas ženklas. 1939 metų gegužės mėnesį Kaune vykusiam III Europos vyrų krepšinio čempionatui pažymėti Lietuvos paštas tada į apyvartą išleido 3 pašto ženklų seriją.

Europos vyrų krepšinio čempionatas vyks rugpjūčio 31 – rugsėjo 18 dienomis. Lietuvoje susirinks 24 stipriausios Europos vyrų krepšinio rinktinės, kurios kovos dėl medalių ir kelialapių į 2012 metų Londono olimpines žaidynes. Pirmojo etapo čempionato varžybos vyks Alytuje, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje. Vėliau 12 stipriausių senojo žemyno rinktinių susirinks Vilniuje, o čempionas ir prizininkai paaiškės Kaune, naujoje ir didžiausioje Baltijos šalyse arenoje.

Kiekvienas metais Lietuvos paštas išleidžia daugiau nei 25 pašto ženklus, skirtus svarbioms istorinėms progoms, pasaulio įvykiams, Lietuvai svarbiems asmenims ir kultūriniams objektams paminėti ir pagerbti.

Kontaktinis asmuo: Vytautas Jastiuginas, AB Lietuvos pašto Pašto ženklų leidybos departamento vadovas, tel. (8 5) 272 4297, mob. 8 699 06011

Spauda , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra