Europos vadovai aptaria ekonomikos skatinimo priemonių efektyvumą

Autorius: Data: 2013-03-13 , 13:58 Spausdinti

Trečiadienis, 2013 m. kovo 13 d. (Vilnius)

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Briuselyje dalyvauja Europos Vadovų Tarybos (EVT) posėdyje. ES valstybių ir vyriausybių vadovai aptaria, kaip įgyvendinamos ir kokį poveikį davė ekonomikos skatinimo priemonės, skirtos greičiau atkurti Europos konkurencingumą ir geriau išnaudoti bendros Europos rinkos galimybes. Šios EVT metu taip pat diskutuojama apie ES santykius su strateginiais partneriais, apie ES ir Rusijos santykių būklę ir tolesnę jų raidą.

Pasak Prezidentės, nors ES ir Lietuvos ekonomika pamažu atsigauna, būtina efektyviau ir sparčiau įgyvendinti priemones, dėl kurių susitarė ES šalys. Šiemet visos ES šalys įpareigotos ypatingą dėmesį skirti penkioms ekonomikos augimą užtikrinančioms sritims: laikytis atsakingos finansinės politikos, sudaryti palankesnes skolinimosi galimybes verslui, skatinti konkurencingumą, efektyviai spręsti nedarbo problemas ir modernizuoti viešąjį administravimą.

Ypatingą dėmesį ES vadovai skiria jaunimo nedarbui. Aptariami 8-iose ES šalyse, tarp jų ir Lietuvoje, taikytos bandomosios iniciatyvos jaunimo nedarbui mažinti rezultatai. Taip pat pristatomos naujos jaunimo užimtumo iniciatyvos įgyvendinimo taisyklės. Prie šios iniciatyvos galės prisidėti valstybės, kurių jaunimo nedarbo lygis viršija 25 procentus. Jai įgyvendinti 2014-2020 m. planuojama skirti 6 mlrd. eurų. Šiuo metu ES darbo neturi daugiau kaip 5,7 mln. jaunesnių nei 25 m. žmonių, Lietuvoje 2013 m. pradžioje jaunimo nedarbo lygis siekė 25,7 procento.

Prezidentės spaudos tarnyba

www.lrp.lt

Lietuva - Belgija , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra