Europos Tarybos ekspertai paragino Lenkiją labiau rūpintis lietuvių kalba

Autorius: Data: 2011-12-14 , 13:44 Spausdinti

Europos Tarybos ekspertai paragino Lenkijos valdžią labiau rūpintis lietuvių kalbos statusu lietuvių gausiai gyvenamuose rajonuose.

Įvertinęs, kaip Lenkija laikosi Europos regioninių, arba mažumų, kalbų chartijos, ekspertų komitetas paragino patobulint tautinių mažumų švietimo finansavimą, nes dabartinė tvarka esą neskatina mokytis tautinės mažumos kalba.

Ekspertai taip pat pasiūlė Lenkijos valdžiai persvarstyti reikalavimą dėl klasių, kurioms dėstoma lietuvių kalba, sudarymo. Pagal dabar galiojančią tvarką, tokioms klasėms formuoti reikia ne mažiau 14 moksleivių.

2011 m. gruodžio 7 dieną paskelbtoje ataskaitoje taip pat pažymima, kad lietuvių kalbai pagalbinės kalbos statusas suteiktas tik Punsko valsčiuje, tačiau ne kituose Seinų apskrities valsčiuose, nors dviejuose iš jų lietuviai sudaro 19 proc. ir 8 proc. gyventojų.

Pasak Europos Tarybos ekspertų, tai neužtikrina tinkamos lietuvių kalbos apsaugos „dviejose savivaldybėse, kur lietuviai tradiciškai gyvena ir sudaro tinkamą skaičių šiam įsipareigojimui“.

Dokumente taip pat atkreiptas dėmesys į nepakankamą rūpestį lietuvių kalba žiniasklaidoje – Balstogės radijo stotis laidą lietuvių kalba transliuoja tris kartus per savaitę, o per televiziją keturis kartus per mėnesį rodoma laida dėl techninių priežasčių nematoma lietuvių gyvenamuose rajonuose. Be to, ekspertai paragino Lenkijos valdžią pasirūpinti, kad išeitų bent vienas savaitraštis lietuvių kalba.

Lietuvos ambasados Lenkijoje duomenimis, Lenkijoje gyvena apie 15 tūkst. lietuvių kilmės žmonių.

A. Butkaus nuotr.

www.delfi.lt

Nuotraukoje: Punsko gatvėvardis

Lietuva - Lenkija , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra